| Mihai_3714 a întrebat:

Ajutor, va rog frumos

Imi place de o fata din liceu, ( ea invata in alta cls. este in a 9-a, eu in a 10- ea)

Am reusit sa intru la ea in clasa. si sa zic.

Cine este seful clasei. Ea statea in prima banca si am chemat-o pe hol.

Nu am intrebat-o decat cum o cheama pe diriga s-a ca sa nu isi de-a seama dupa care am zis. Imi dai si mi-e idul tau? Ea a zis pentru ce? eu: Pai poate mai vb pe mess. mi l-a dat si ne-am zis pa.

Nu stiu cum o cheama si nici ea nu stie cum ma numesc si vreau sa stiu cum as-i putea vb cu ea mai mult. Astept sa imi de-a accept pe mess si ca nu stiu ce sa fac.

As vrea sa vb cu ea in persoana nu sa i zic pe mess ca imi place de ea. Ce sa i zic? plsss, funda MULTUMESC

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Se vede ca te-a ravasit de tot, fata! Ne-ai plimbat toata pagina, pentru o problema minora! Iti ceri scuze pentru modul cum ai abordat-o, apoi ii spui ca nu-ti place sa conversezi cu ea pe mess,. Spune-i ca nu esti adeptul mesajelor reci si impersonale de pe mess si ca ai dori sa vorbesti cu ea personal, daca accepta.

| Asiryx a răspuns:

Incearca sa ii spui asta cat mai original (my opinion). Mai intai incearca cateva zile sa o faci sa se obisnuiasca cu prezenta ta sa ii faca placere persoana ta. Si dupa poti sa ataciwinking. Baga-te in vorba cu ea pe hol, in curtea scolii chiar daca e cu prietenele ei aduti si tu niste camarazi si fa-o sa prefere o conversatie cu tine decat cu altcineva happy (a sunat cam ciudat asta dar iti dai tu seama big grin )