| mihai4303 a întrebat:

Ajutor, va rog frumos.
Voi ce ati face in locul meu?
Sunt in postura sa aleg dintre 2 baieti.
Faza e ca unul ma face fericita mereu, gandeste altfel lucrurile, e mai matur. Imi e alaturi, nu prea se cearta cu mine, nu prea e gelos, DAR eu nu prea tin la el, doar il plac si ii sunt alaturi, cum mi-a fost si el mie. SI de asta mi-ar fi frica sa-l las, pentru ca i-as face lui rau si nu vreau sa-i fac rau si imi zice mereu "Iarta-ma, te rog, promit ca nu mai fac, "jur". Sau tot felul de chestii care eu efectiv ma topesc si de asta mi-ar frica, ca il fac sa sufere.

Al 2 lea baiat.
Este foarte suparacios, adevarul e ca ma iubeste si el. E foarte gelos, ma cert cam in fiecare zi cu el si ma face sa plang la fiecare cearta. Chiar daca el nu vrea asta, ma face sa plang. Vorbesc in fiecare secunda cu el, nu m-am plictisit niciodata de el, avem foarte multe lucruri in comun. Are conturile mele de socializare. Si mereu imi zice sa o termin cu el, sa iau o decizie, pentru ca el nu mai suporta chestia asta. Pe baiatul asta il iubesc cel mai mult, stau pana dimineata cu el.
Imi cere mereu sa ne vedem, dar imi e frica sa ies cu el, fiindca ii fac rau primului baiat daca ma vede cu el. Si chiar imi e frica sa imi bat joc de sentimentele lui. Nu stiu ce sa fac, nu stiu pe cine sa aleg, astept sfaturi, va rog frumos.

Tin sa mentionez ca, cu ambii baieti vorbesc de 7 luni si cu al 2-lea baiat, am fost si sunt impreuna fara sa stie primul. Pe al 2 lea baiat il iubesc, chiar daca ma face sa plang, sa ma enervez si el a plans dupa mine si tine foarte mult la mine, stiu sigur asta. Sentimentele sunt foarte mari.

Pe cine ati alege, daca ati fi in locul meu?
Dau fundita, multumesc mult de tot sad

19 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Eu nu aș putea fi niciodată în postura ta, să fiu cu doi băieți în același timp.
Nu e bine ce faci, ori renunți la unul din ei ori îi lași pe amândoi în pace.

| mihai4303 explică (pentru Andreeush):

Nu stiu ce sa fac, asta as face, vreau sa-l las pe primul in pace. dar mi-e frica ca o sa i fac rau, si mi-a fost alaturi mereu

| sofisis a răspuns:

Clar pe al doilea. De primul doar iti bati joc si il tii atarnat dupa tine de egoista ce esti. Lasa-l in pace. Mai bine sufera acum putin decat dupa ce o sa afle ca absolut tot ce a trait cu tine a fost minciuna.

| Plato a răspuns:

Pe niciunul. Daca ai doua variante, inseamna ca nu il iubesti cu adevarat pe niciunul. Nu exista sa alegi.

| mihai4303 explică (pentru Plato):

Te contrazic, il iubesc pe adevarat pe al 2-lea, nu cred ca mai plangeam, si ma consumam atat.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihai4303):

Este alegerea ta, dar este cat se proasta. Nu poti avea o viata catusi de cat normala fiindca de fericita nici nu poate fi vorba alaturi de un bolnav mintal. Sanatate!

| Plato a răspuns (pentru mihai4303):

Daca il iubeai, nici nu-l luai in considerare pe celalalt.

Mi-a sarit doar acum in ochi, cum o face el fericita pe Miai? laughing

| Plato a răspuns (pentru mihai4303):

Te plictisesti, Mișule? laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Uite ce TU TREBUIE SA TE DECIZI pe care din cei 2 il ei CLAR pentru ca daca primul afla ca mai exista si un alt baiat si ca tu joci la doua maciuci atunci e grav. E foarte usor sa iti bati joc dar nu uita ca in orice societate/tara te-ai afla tot o jungla ramane pricepi, si daca tu ii provoci pe baietii astia doi exista trei variante;
1. Cei doi baieti se intalnesc fata in fata si discuta despre tine si e posibil ca unul din ei sa fie mai prost decat celalalt si sa faca o prostie fiind condus de ura, invide, sentimentele ce le poarta pentru tine.
2. Este posibil ca cei doi sa se intelega intre ei si sa gedeze in final unul dintre ei zicand "stai linistit frate poti sa ramai cu ea stiu ce specimen e"
3. Este posibil ca amandoi sa renunte la tine zicand "ce panarama si ce jigodie e" si asta considerand ca ti-ai batut joc de amandoi si in final sa ii cuprinda un val de scarba, ura si nebunie si sa se intelega intre ei ca sa te VIOLEZE ok, nu uita ca gandirea barbatului difera de la individ la individ si sunt unii care sunt dati dracului pricepi.
Tu trebuie sa te hotarasti pe care il ei ca partener ok. Mai ales ca tu ai avut norocul sa fi iubita de doi in acelasi timp sunt fete care ar vrea sa aiba pe cineva dar nu au avut norocul tau pricepi.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Uite ce lasa-i pe amandoi in pace spunale ca nu mai vrei si ca urmaeaza sa pleci undeva cu parintii in vacanta ok, si peste cateva luni iti cauti pe altul ok crede-ma e mai bine asa poate o sa ai si tu liniste.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu te joci cu focul fetito si crede-ma ca nu e bine ce faci, AI GRIJA.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da tu cand te-ai combinat prima data cu primul de ce nu ai ramas cu el de ce a trebuit sa apara si un AL DOILEA, de ce? iti spun eu de ce ca sa ITI BATI JOC de aia c...a mica ce esti.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca stau bine sa ma gandesc tu nu iubesti pe nici unu tu doar iti bati joc atat.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De primul doar iti bati joc. Auzi la ea : "nu vreau sa-l las ca-i fac rau". Nu vrei sa-l lasi ca iti place sa iti bati joc de sentimentele oamenilor. You wont't get far hoeing like that.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pardon. De ce-am raspuns? Din cealalta intrebare imi dau seama ca esti un troll idiot.

| Mkeynes a răspuns:

Cu care te *** mai mult si care te *** mai bine?

| Anonim53220 a răspuns:

Asculta aici, te iei intr-o noapte si schimbi parolele la toate retelele de socializare, si il alegi pe primul, parerea mea

| sunmetal11 a răspuns:

Stii cum se spune ''happy wife happy life''

| 10000573 a răspuns:

Normal ca primul
Nimic nu se compara cu înțelegere între voi
Din ce ai zis in relația cu al 2-le-a e logic ca te complici degeaba ca nu tine oricum