| iQueenB a întrebat:

Am cunoscut un baiat in vara, el din Constanta eu din Bucuresti.Cand l-am vazut am fost pusa sa-mi bat joc de el si sa fie o distractie de o zi de vara, n-a fost asa.Este primul baiat care m-a facut sa simt asa ceva, s-a comportat frumos, m-a luat de mana, mi-a spus lucruri frumoase, avea un anumit mister dupa care tanjeam, cand am observat ca e genul de baiat dupa care as putea alerga, m-am indepartat, am incercat sa nu mai vorbesc cu el si sa stau mai mult cu prietenii mei nu cu el in ziua aia.Dar el s-a apropiat de mine, mi-a intrat in inima.A fost cea mai frumoasa zi din viata mea, cu el m-am simtit eu, am putut sa fiu eu cea reala nu cea care e mereu pusa pe glume, simteam ca pot vorbi orice cu el.N-am crezut ca se poate asa ceva, cand am plecat inapoi spre Bucuresti am plans, il doream din ce in ce mai mult, vorbisem pe whats app, facea pe gelosul cand puneam poze cu alti baieti, ne comportam ca si cum am fi fost impreuna, Pana cand am aflat ca are o iubita. mi-a cazut cerul in cap va jur..De atunci, de 8 luni tanjesc dupa el, sa vorbesc cu el.Si pe zi ce trecea cred ca si-a dat seama ca sunt nebuna dupa el, a inceput sa fie din ce in ce mai rece cu mine, dar cand venea vorba de o discutie serioasa cum ca nu da doi bani pe mine spunea " Sa stii ca unul tot dau" sau cand ii ziceam ca nu tine la mine spunea " Nu mai vorbi in locul meu" ne certam urat, fiecare cu orgoliu, eram seci si ne aruncam vorbe, el ma ranea cu replicile indiferente ca si cum nici nu il interesa ce se intampla, iar eu cu comportamentul meu vulcanic.Si in continuare se racise si mai tare dupa fiecare cearta, dar parca ceva il facea sa vorbeasca cu mine, intrebarea este ce? De ce ai vorbi cu o fata la care nu ti sau iubesti daca este la 200 km departare? De ce? Care este scopul? A inceput sa nu ma mai bage in seama, doar eu il bagam si se comporta din ce in ce mai des ca si cum eu sunt aceea care gresea mereu, recent acum doua zile i-am zis ce am avut pe suflet cum ca nu ii pasa si ca mi-am calcat orgoliul pentru el si am facut atatea pentru el si mi-a spus " mai fetito" "ce ai dracu ai facut tu?" si zicea ca mai fetito este alint, practic ma lua la misto..Nu stiu cum sa fac, cum sa scap de el, adica cum sa nu-l mai iubesc. vreau sa dispara. Sunt constienta ca imi face mult rau, dar el de la 200 de km decide daca sunt fericita sau nu. plang seara de seara, m-a facut mai slaba, urasc sa fiu asa stiind ca el ma crede un 0 barat. Specific ca mereu cand voiam sa vorbim de sentimentele amandurora, el o lua ca pe o gluma, sau baga glume si ironii si facea ORICE doar ca sa evite discutia asta si baga cate o gluma sau ceva care sa schimbe subiectul.
Ce pot sa fac, va rog din suflet, orice sfat e binevenit. FUNDA celui mai detaliat si bun sfat, multumesc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va inteleg mentalitatea astora care care va place sa va bateti joc de altii fara sa va fi facut nimic.
Sunt 200 km, mai exista posibilitatea sa va vedeti vreodata?
Daca nu, atunci impacate cu gandul.

| iQueenB explică (pentru anonim_4396):

Exista, are rude aici si vine in fiecare vacanta aici, deci este.

| 4Everkid1 a răspuns:

Nu se merita sa plangi pentru un astfel sa zicem asa de specimen. mai ales gandeste-te ca... nu tine la tine si ca te ia la mistou... big grin si pune lucrurile cap la cap si ai sa vezi ca o sa iti mai treaca si iesi mai mult cu tovarasi etc big grin distreaza-te si totu va fi bine ar putea sa fie doar o simpla obisnuinta pentru ca el a stiut cum sa te ia cum sa se bage pe subt pielea ta. gandeste-te ca

| 4Everkid1 a răspuns (pentru 4Everkid1):

Gandeste-te ca... nu te merita *