| alexanddraa a întrebat:

AJUTORRR! ce a fac sa fie si mai bine in relatia mea? iubitul meu imi tot zice de femei m-ai tupeiste asa mai tari ca mine la caracter.eu ce sa fac sunt m-ai calma mai linistita de felul meu asa sunt eu si imi da impresia ca vrea sa fiu asa ce sa fac sa il fac pe el sa fie si mai nebun dupa mine. nu zic ca nu e bine dar vreau sa ma linistesc eu cu sufletul meu pentru ca vreau sa tin de el si nu stiu cum mai bine si nu zic ca nu ma iubeste Pate eu am fost prea obositoare cu cuvintele te iubesc dar ce sa fac daca asta simt

1 răspuns:
| bolfunea89 a răspuns:

Fiecare are niste stereotipuri dupa care isi aleg persoanele de linga ei,insa nu neaparat gasesc mereu ce cauta.iar daca nu gasesc,incearca sa faca pe cei de linga ei sa fie asa cum isi doresc,insa la putini le reuseste.cel mai bine in situatia data,e sa discuti cu el,sa clarificati situatia. spune-i de temerile tale,de ce ceea ce simti, si vezi ce zice el, daca e asa! caci e dureros cind mereu te ia peste picior ca uite la aia cum e, cealalta e mai asa.trebuie sa te accepte asa cum esti,cu toate defectele si calitatile pozitive,sa te iubeasca asa cum esti tu, pentru felu in care esti, da nu mereu sa te compare cu altele.asa ca cel mai bine ar fi sa discutati problema,dar nu sa o lasati si tu mereu sa te temi de ceea ce va urma. apoi dupa ce clarificati totul, l-ai putea surprinde cu o cina romantica pe o muzica lenta si intr-o atmosfera placuta, poate cu o lenjerie noua si sexy! succes!