| crinutza76c a întrebat:

iubitul meu e plecat la munca in strainatate si de cand a plecat nu stiu simt o senzatie urata de suferinta simt ca nu il mai iubesc dar totodata simt ca vreau sa vina sa fie langa mine. Ma tot bate gandul sa il parasesc dar nu stiu daca asta imi doresc cu adevarat. In septembrie vine, simt ca nu mai pot pana atunci nu vreau pe altcineva sau sa fac ceva anume, pur si simplu nu stiu de ce simt suferinta asta. El a mai fost plecat dar nu am simtit asa, el tot ma incurajeaza si imi da putere cand vorbesc cu el, ma linistesc, pe urma iar ma iau emotiile alea de suferinta. Nu imi gasesc linistea, mi-e frica sa nu ajung sa nu il mai iubesc pe cand vine si toate planurile sa se risipeasca dar nu ma pot calma nici cum nu imi gasesc alinare in nimic...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-ai auzii ce spui, ti-ai da singura doua palme!
"mi-e frica sa nu ajung sa nu il mai iubesc", deci iti doresti asta? Cum poti sa gandesti asa ceva daca mai pretinzi ca si iubesti persoana respectiva?
Tu chiar esti reala, ori esti vreo copila mica, care habar nu are ce este dragostea adevarata?

| Violleta2022 a răspuns:

Esti taman ca-n povestea prosului cu drobul de sare!
Pune-te pe bocit si da-te cu capul d epereti de acum pentru ca, este posibil ca iesind pe strada sa calci stramb si sa cazi de pe trotuar taman in fata unei masini care vine cu viteza si cine stie ce se poate intampla... asa ca, iute, pune-te pe plans de acum, poate ca se va intampla ceea ce visezi!
Urat imi este de omul care creeaza probleme acolo unde nu sunt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desparte-te de el si vezi daca ti-e mai bine. Sau fa-l sa se intoarca, daca ti-e bine cand sunteti impreuna, si doar distanta te macina.

| aleku22 a răspuns:

Nu-l amagi, spune-i adevarul