| anonim_4396 a întrebat:

AJUTORRR! VA ROOG crying(Am nevoie de ajutor,nu ma gandeam ca se va ajunge pana aici.
Eu sunt leu fata, prietenul meu baiat pesti.Da am auzit ca nuprea merg, da nu tin cont de asta.
Faza e ca suntem impreuna de 6 luni jumate,totul a fost ok, pana s-a angajat asa spune el si parca asa e, acum vreo 2 luni,spune ca il stresez,ca ii dau prea multe sms-uri,ca el nu vrea si nu are timp sa stea tot timpul cu telefonul in mana sa vorbeasca cu mine repe nu are timp si nici nu vrea. Spune ca se cam satura! Deci el nu mai vb cu alte fete la fel cum nici eu nu vorbesc cu alti baieti, nu iesim in oras decat impreuna, faza e ca daca eu nu ii raspundeam la mesaj dupa vreo 10 minute dupa ce mi l-a trimis se supara, dar eu daca fac ca el nu am dreptul sa ma supar se supara el pe mine pentru ca ma supar.Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa-l pierd, l-am intrebat daca are pe altcineva si a spus ca pentru el aia e o pierdere te timp si energergie mai bine ar face sala ( face sala) si in ultimele zile face lucruri si eu aflu la sfarsitul zilei de ele si azi spre exemplu mi-a zis ca merge sa mance si de obicei sta o ora si nu mi-a dat semn de viata 5 ore si dupa a zis ca a fost la un prieten si si-a uitat telefonul acasa straight face ce sa cred? va rooog, funda.da ajutor va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi stiti cel mai bine cum sunteti invatati.Sa va anuntati mereu cand faceti ceva,sau sa vorbiti mai rarut.
Daca observi ca s-a schimbat si ca nu e ca inainte,in sensul ca, nu te mai anunta (cu toate ca inainte o facea) vorbeste cu el si afla de ce e asa!
Schimbarea asta nu da a semn bun. Daca e sarcastic si iti raspunde in sictir, poate ar trebui sa-ti pui un semnulet de intrebare si sa fii mai atenta. Daca s-a saturat si simte ca nu mai poate, luati o pauza.
Poate va prinde mai bine asa...

Repet: daca stii ca inainte o facea, iar acum nu si schimbarea este brusca.

In schimb, am observat ca nu ai catusi de putina incredere in el si-ti demonstrez asta : ''Faza e ca suntem impreuna de 6 luni jumate, totul a fost ok, pana s-a angajat asa spune el si parca asa e'' parca? laughing
e clar ca nu ai incredere in ceea ce zice. Probabil aici e problema si vezi toate lucrurile altfel, exagerand.
Analizeaza lucrurile si lucreaza la capitolul ''Incredere''. Acolo nu stai deloc bine!

| Eooo98989898 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos, da stiu aveam incredere deplina in el, insa el nu avea si atunci a scazut si a mea sad

17 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Desi exista niste adevaruri in ceea ce spun astrele despre noi, e mult prea greu de priceput pentru mintea unui om simplu; necesita ani buni de studiu, si nu numai despre astrologie, ci si istorie, mitologie, psihologie, si nu in ultimul rand, astrologul trebuie sa aiba si aptitudini.
Ceea ce citesti tu prin horoscoape sunt doar a mia parte din ceea ce inseamna astrologia, iar multi dintre cei ce dau aceste informatii superficiale speculeaza oamenii simpli, care nu au o cultura prea dezvoltata, care sunt naivi si creduli.
Asadar, compatibilitatea dintre parteneri (sinăstrie se numeste)nu depinde neaparat de zodii, cat de iubirea si intelegerea care exista intre ei. Zodiile doar pot arata o mica parte din caracterul uman, punctele forte sau slabe ale individului, dar nu ne si arata daca o persoana ne iubeste sau nu. Si orice zodie are si parti bune, dar si rele, ca atare, nimeni nu e perfect pe lumea asta, iar doi oameni cand se iubesc, trebuie sa se inteleaga unul pe celalalt, sa se completeze.
Uite, sa zicem ca Pestii stau prost la capitolul "rabdare", atunci cei nascuti in celelalte zodii ar trebui sa aiba rabdare cat pentru doi, si asta din iubire pentru ei.
Ti-am dat acest exemplu ca sa intelegi cum trebuie sa procedeze cineva care tinde sa creada in zodii.
Dar, decat sa pierzi timpul citind horoscoape si sinăstrii, eu zic ca mai bine citeste in ochii lui, caci in ei vei putea sa vezi daca te iubeste, caci astrologia nu se ocupa cu studiul SUFLETULUI!

| Eooo98989898 a răspuns (pentru foxsilver):

Adevar graiesti, nu cred in astea, de aceea am mentionat happy

| Danysan a răspuns:

Din ceea ce ai spus reies urmatoarele lucruri:1-Chiar daca nu te vezi esti o fire destul de posesiva si nu ai incredere in el cum ar trebui
2-O relatie se bazeaza pe incredere -daca ti-a spus ca nu are timp sau ca munceste mai ales -Crede-l -vezi ca la servici daca te vede sefu ca vb tot timpu la tel -S-ar putea sa it iei un sut in fund de nu te vezi -Pune-te in locu lui si tu happy
3-Nu lasa o prostie sa va desparta daca il iubesti si ti la el cu adevarata trebuie sa ai incrdere in el -Iar chestia cu tel nue un motiv sa crezi ca nu te iubeste sau ca te inseala -Crede-ma. Daca spui ca el are pretentia sa-i raspunzi imediat la mesaj si se supara daca nu o faci explica-i ca si tu ai aceeasi pretentie dar intr-un mod cat mai placut sa nu sune a repros :-p.Comunicati pentru ca Intr-o relatie comunicarea, iubirea dar mai ales increderea sunt chiea fericirii (sexu e ca bonus). Fundita?:-D?

| Eooo98989898 a răspuns (pentru Danysan):

Nuu,noi nu vorbim in timp ce lucra doar in pauze happy si cand e acasa, voi vedea imediat daca funda sa citesc si restul laughinghappyStiu ca se bazeaza pe incredere eu am in el, dar el nuprea in mine...

| Cristiann25 a răspuns:

Tu crezi ca omu daca mai si lucreaza are timp sa raspunda la o nebuna la mesaje? Doamne fereste-ma.Eu in locul lui ti-as zice "drum bun".Nu se poate asa ceva! Tot respectul face sala, munceste dar tot ce-l strica e o stresanta! Daca nu esti in stare sa astepti sa iti raspunda cand poate lasa-l fato!

| Eooo98989898 a răspuns (pentru Cristiann25):

Halo! Cand lucra nu vorbim! doar cand e acasa sau in pauze putin, multumesc oricum pentru limbajul adecvat.

Răspuns utilizator avertizat
| SirGilbert a răspuns:

Ar trebui sa-l intelegi, e ocupat, mai lasa-l in pace.Nu cred ca relatia voastra sta intr-un mesaj.
Ce te-ai face oare daca ar merge intr-o zona fara semnal si ar sta acolo o saptama? Te-ai desparti de el pentru ca nu are semnal si nu poate sa-ti raspunde la mesaje?
Esti obisnuita sa-ti dea raport in legatura cu tot ce face, si asta nu-i bine!
Nici cei casatoriti nu fac asta, dapoi voi ca aveti 6 luni impreuna!

Fii putin mai distanta, lasa-l pe el sa te caute, si se va rezolva.Nu-l face sa-ti raspunda la mesaje doar ca sa nu te superi tu! Fa-l sa-ti raspunda la mesaj pentru ca ii e dor de tine, pentru ca-i face placere sa-ti raspunda.Nu-l forta!

Daca continuati asa in cel mult o luna vi se duce relatia!

| Eooo98989898 a răspuns (pentru SirGilbert):

Da stiu, eu nu m-as desparti de el orice ar fi straight face

| SirGilbert a răspuns (pentru Eooo98989898):

Atunci ce astepti?
Fa tu primul pas!

| Eooo98989898 a răspuns (pentru SirGilbert):

EU NU MA DESPART DE EL! si incerc sa ma schimb

| SirGilbert a răspuns (pentru Eooo98989898):

La asta ma refeream.
Sa te schimbi tu prima!

| Eooo98989898 a răspuns (pentru SirGilbert):

Asta am sa fac, multumesc frumos!

| Eooo98989898 a răspuns:

Da...s-ar putea sa ai dreptate...

| LadyBird16 a răspuns:

In mod normal, intr-o relatie trebuie sa existe un progres, nu un regres. Daca tu spui ca inainte nu era asa, ceva nu merge bine. Daca tu consideri ca nu va fi niciodata suficientu de sincer sa-ti spuna care este motivul, ai un singur mod prin care poti sa afli : nu-l mai cauta tu. Lasa-l pe el sa te sune, sa iti dea mesaj si sa te invite in oras. El stie ca poate face absolut orice doreste si iti poate vorbi in orice fel, pentru ca tu esti innebunita dupa el. Ii dai prea multa siguranta. Retrage-te un pic, vezi daca observa si il macina, sau daca ii este mai bine asa happy

| Eooo98989898 a răspuns (pentru LadyBird16):

Daa,ai dreptate, eu as face orice, sunt ft inebunita...Si faza cu regres da stiu am observat straight face