| AnkaNutza1234567890 a întrebat:

Al iubesc de 6 ani si nu stiu daca ma place, dar imi este rusine sa il intreb pe cine place.Ce sa fac aveti voi vreo idee? Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Macar nu traiesti cu regretul ca nu l-ai intrebat.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai sta niciodată cu el de vorbă?
Comunicarea este puntea dintre doi oameni.
Pa, pa.

| AnkaNutza1234567890 explică (pentru Legiuitoarea):

Nu, nu am discutat pe aceasta tema

| neutrino a răspuns:

Tu poti sa-l intrebi de care fata sau fete ii place, dar nu mai mult. Gandeste-te ca daca el ar fi fost interest de tine, ti-ar fi spus pana acum, a avut suficient timp pentru asta.

| AnkaNutza1234567890 explică (pentru neutrino):

El e ca si mine, o fire rusinoasa...

| MiruD a răspuns:

In 6 ani nu ai vorbit cu el despre asta niciodata? wow...Dar de ce iti este asa greu? Ca doar nu e cine stie ce.Ii adresezi o simpla intrebare. Si de acolo iti faci curaj.
Iti place sa iubesti in secret? Te-ai gandit ca si el simte acelasi lucru? Daca si lui ii place de tine si ii este rusine? Nu ai nimic de pierdut daca stati de vorba.
Fa-ti curaj. Ai mare nevoie de el!

| AnkaNutza1234567890 explică (pentru MiruD):

Dar daca il intreb, d ar lui nu ii place de mine...Atunci?

| Rebecca009 a răspuns (pentru MiruD):

Acesta este rezultatul preconceptiei invechite cum ca baiatul trebuie sa faca primul pas intotdeauna. Multe fete au pierdut ghidandu-se dupa aceasta mentalitate.

| MiruD a răspuns (pentru Rebecca009):

Asta ii spuneam si eu. Ca poate si lui ii este rusine, si trebuie sa faca ea primul pas.

| MiruD a răspuns (pentru AnkaNutza1234567890):

Macar nu traiesti cu regretul ca nu l-ai intrebat.

| Kirasha07 a răspuns:

Serios acum. De 6 ani iubesti pe cineva si nu i-ai spus inca? Nu inteleg de ce ai stat atat de mult si cum de il iubesti de 6 ani si nu a-ti avut nici o relatie, nimic? Eu zic sa ii spui pe fata, sa ii trimiti un mesaj daca nu ai curaj fata-n fata (cu toate ca asa ar fi cel mai recomandat). Bafta!