| MakaroW a întrebat:

Alut

Imi place de o fata din scoala mea care e pe a 8 a, eu sunt pe a 7 a, am 14 ani ea la fel doar ca e cu 1 luna mai mare.De obicei in pauza ma duc cu prietenul meu la etaju 1 si stau cu el acolo si o vad cand cobara de la etaju 2, si cand ma uit la ea se uita si ea dar nu zambeste sau ceva, deci nu stiu sigur daca ma place si ea.am aflat ca i place de un baiat dar nu stiu cine e dar cred ca stiu cine am vazut ca o dat multe like-uri la pozele unui baiat din a 8 a dar nu din clasa ei, nu stiu daca i da like-uri pentru ca sunt prieteni sau ca i place de ea dar stiu ca baiatul ala are multe poze cu multe fete deci nu prea cred ca si el o place.Joi un prieten i-a zis ca imi place de ea si apoi acel prieten a trimis alt prieten de al meu sa ma cheme la magazinul scolii acolo unde i-a zis ca imi place de ea pentru ca fata aia vroia sa vada cum arat.In fine eu nu m-am dus si apoi pauza urmatoare fata aia l-a pus pe prietenul meu care m-a chemat si data trecuta sa ma cheme din nou si din nou nu am venit si acel prieten mi-a zis ca a plecat in clasa. Apoi au venit 2 baieti din clasa ei sa intrebe cui i place de aceea fata.Ei m-au vazut si au zis sa ma duc la ea dar eu nu m-am dus...si in ultima pauza din nou m-a chemat dar l-a pus pe prietenul meu care i-a spus ca imi place de ea sa ma cheme si nici atunci nu m-am dus.Eu stiu ca i place de un baiat din scoala si cred ca si stiu care pentru ca am vazut ca i da multe like-uri pe facebook la poze, in fine poate din ca sunt prieteni dar nu stiu ce sa zic.Am asa o frica sa mai ies din clasa pentru ca prietenul care i-a spus ca ii place de ea cand ma vede ca ies din clasa vine dupa mine si sigur o sa arate cu degetu ca eu o plac.Desi si eu vreau sa i spun tot ce simt pentru ea dar sa fiu dar ea si eu.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu fii sfioasa ca o fata mare, ca nu ai nicio sansa atunci sa te bage in seama.

| Smile3 a răspuns:

" Am 14 ani si ea la fel, doar ca e cu un an mai mare " rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Doamnee, mi-e mila de tine! sad

| MakaroW explică (pentru Smile3):

Doamneeeeee, tu nu stii sa citesti? Acolo scrie 1 luna nu 1 an...