| claudiu1234512345 a întrebat:

Am 1, 54 si as vrea sa merg la inot dar nu stiu sa inot cam cat ma inaltz in 9 luni?

3 răspunsuri:
| BlackAngel23 a răspuns:

Ca sa te inalti mai repede te inalti cu handball sau bascket decat inot big grin

| claudiu1234512345 explică (pentru BlackAngel23):

Pai si cam cat ma intaltz in 9 luni? si am uitat sa precizez am 59 de kg

| LianaAna a răspuns:

Eu am facut inot de performanta, daca nu sti sa inoti nu prea ai de ce sa vi, deci:
1) pentru a te inalta din inot trebuie sa inoti 7-8 km pe zi adica vreo 4 ore
2)in 9 luni nu prea te inalti, inotul te inalta in ani, asta daca o face, eu am 15 ani, 1.62 si am facut inot la greu pana anul trecut nu stiu daca m.a inaltat poate doar cativa cm.
3)inotul este un sport f scump(pentru incepatori), adica 10 sedinte(de o ora) costa 200 lei
Scuze ca t-i-am spus asa poate a parut "dur" dar asa este. mai bine incearca niste hormoni de crestere... nu stiu dar cu inotul nu te inalti in atat de putin timp in orice caz mananca mult lapte si spor la crestere aa si apropo baietii pot creste pana la 20 de ani, nu ai scris varsta dar cred ca mai ai timp