| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si ma tem ca nu imi mai vine ciclu! Imi curge un lichid alb din pasarica si are un miros urat o am de 2 ani ce sa fac? Nu prea ma masturbez si nu mi-am inceput viata sexuala

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai o infectie, posibil de la sapunul sau gelul de duș cu care te speli, foloseste gelul intim cind te speli la... Si că nu prea te masturbezi, aia nu inseamnă ca nu te masturbezi deloc, ci ca nu o faci frecvent, posibil si de la masturbare, ai avut mina murdară si te ai infectat, acum mergi la ginecolog sa ti dea tratament, nu sta asa, ai si mîncarimi?

| doctorandus a răspuns:

Nu-l asculta pe Emilian, are un fix si nu poate discuta rational despre masturbare.
http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare
http://www.youtube.com/watch?v=8Wt9OWlexso

| Emilian65 a răspuns:

Nu prea te masturbezi? De aici se poate trage concluzia ca te masturbezi. Incearca si te lasa de acest obicei care nu este benefic organismukui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e normal sa intarzie, doar esti la inceput. O sa mai dureze ceva timp sa se reguleze pana atunci va fi neregulata. Si nu te mai teme ca nu e nimic. Daca ai intrebari mai serioase ar trebui sa iti intrebi mama sau sora mai mare sau vreo matusa, ca ele stiu mai bine ca TPU. Succes sper ca te-am ajutat, te pup

| Khalesionfleek a răspuns:

Oke... din cate ai scris tu pe aici, se vede ca inca esti copila, si ca desi ai vrea, nu prea ai habar de menstruatie. Cand eram de varsta ta, un site pe care il mai urmaream din cand in cand era noifetele.ro, ar trebui sa te documentezi putin, iti poate fi de folos. Masturbare la varsta de 13 ani nu ar trebui sa existe, nu ar trebui sa ai acest fel de ''nevoi'' la o varsta atat de frageda. Pentru ca menstruatia sa vina regulat, asta depinde de felul fiecarei femei, dar in general ia ceva timp, chiar si ani, iar faptul ca intarzie, la varsta ta nu e mare lucru. Eu te indemn sa vorbesti cu mama ta despre asta, ea sigur stie mai bine, sau sa mai citesti de pe site-ul de mai sus.

| AngelTMRO a răspuns:

"Imi curge un lichid alb din pasarica si are un miros urat o am de 2 ani" ok din ce ai spus tu aici acel "lichid alb" intr-un fel te "anunta" sa spun asa cand iti va veni ciclul menstrual. poate mai tarziu peste un an, sa nu te temi la unele fete le vin chiar la 15 ani, fiecare fata/femeie e diferita. bafta happy

| Mariana99999999999 a răspuns:

Nu ma mai masturbez am facut-o doar o data