| pisipisicutatha a întrebat:

Am 14 ani, iar băiatul pe care-l iubesc 18, sa-mi încep viata sexuala cu el? Eu as vrea, dar îmi e teama sa nu afle parintii si prietenii...

Răspuns Câştigător
| Ađrian90 a răspuns:

2 cuvinte am de spus : "Stai cuminte". Înţeleg că la 14 ani hormonii-s mulţi şi pofta mare, dar nu merită să-ţi începi viaţa sexuală de la 14 ani. Nu face greşeli d-astea, încearcă să te controlezi, dacă el te obligă să faci sex cu el că dacă nu te părăseşte, îţi spun eu că nu te iubeşte. Mai aşteaptă 2-3 ani. E un simplu sfat de la un om simplu, dar care nu-ţi vrea răul. Aici nu e faza că află părinţii, dacă află poliţia e mai grav, şi totuşi, nu te axa pe asta, nu-i bine să-ţi începi viaţa sexuală de la 14 ani.Cum ziceam, înţeleg că pofta-i mare(mai ales pentru tine), dar nu merită să te strici de pe acum, după 17, 18 ani poţi să te destrăbălezi cât vrei, dar la 14 ani nu e ok. Dacă îţi spune că te părăseşte dacă nu faci sex cu el, lasă-l în pace şi găseşte-ţi pe altcineva. Am trecut şi eu prin multe şi nu am nici o intenţie rea, nu scriu asta ca să-ţi fac rău, am venit aici să ajut big grin Este alegerea ta, dar nu merită, crede-mă. Păstrează-te până mai încolo, nu te lăsa fraierită. Asta este opinia mea, nu trebuie să mă asculţi dacă nu vrei, dar îţi mai spun odată că nu-s aici să fac rău. Sănătate şi gândeşte-te bine big grin

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi ca il bagi la corupere de minori, avand in vedere varsta ta.Desi tu vrei, el va face ceva puscarie pentru prostia ta.Asa ca vezi de copilarie si nu crea greutati altora, copil fara minte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mie mi-ar fi mai frica sa nu afle politia.

| Trynda a răspuns:

Iti arde de bijbox la varsta asta?

| neutrino a răspuns:

Indiferent de ceea ce iti doresti tu, prietenii sigur vor afla, apoi si parintii. Atunci sa te vad!

| Emilian65 a răspuns:

Daca iti este teama ca afla parintii si prietenii, este bine sa mai astepti macar pana pe la 18 ani.

| OldSoul a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau mi-ar fi teama sa nu ma paraseasca dupa ce ma culc cu ellaughing
Tu chiar crezi ca ala te iubeste?
In fine, faci ce vrei, daca te culci cu el si te paraseste dupa tu suferi, nu eu.

| LoveSleep a răspuns (pentru OldSoul):

Am un prieten de 19 ani care e cu o tipă de 14 ani și chiar o iubește.
Inițial voiam să fac din asta o glumă, dar am renunțat. E stupid să vezi mereu "vrea doar sex".
Zici că ești o fată de 15 ani părăsită la altar.

| OldSoul a răspuns (pentru LoveSleep):

Frate, sunt realist, stai calm ca sunt mult mai multe sanse sa stea unu cu o fata doar pentru sex, decat sa stea cu ea pentru ca o iubeste.
Aici ma refer strict la varstele pana in 20 de ani.

| Oana92 a răspuns:

Ideal ar fi sa iti incepi viata sexuala dupa ce inveti notiuni elementare de gramatica. Nu de alta, dar exista riscul sa te reproduci, iar planeta asta e deja plina de analfabeti, nu avem nevoie si de altii...

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Observ ca baiatului ii place la racoare, langa baietii de treaba care asteapta sa scape sapunul laughing

| JustStitch a răspuns:

Ar trebui sa iti incepi viata sexuala cu iubitul tau de preferabil la 18 ani sai mai tarziu, atunci cand consideri ca esti pregatita. Daca faci acum cu el si afla parintii tai si fac plangere la politie pentru viol ar putea ajunge in puscarie iubitul tau de 18 ani

| Ghknn a răspuns:

Poate vrea doar să te folosească. După o să te arunce ca pe un gunoi.