| TIb a întrebat:

Am 14 ani nu am avut o iubita pana acum. Dati-mi niste sfaturi pentru a avea una.

3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Nu-i timpul pierdut pentru a avea si tu o prietena initial si apoi este posibil ca, relatia aceasta sa se transforme si in iubire. Mie mi se pare ca este putin prea devreme pentru a folosi cuvantul iubire la varsta ta.
Ce sfaturi ti-as putea da? Ele se refera doar la o comportare frumoasa din partea ta fata de colegele tale de clasa, de fetele prietenilor parintilor tai, care au copii fete ori baieti de varsta ta. Sa va gasiti hobiuri pe care sa le practicati impreuna, sa faceti miscare in aer liber, excursii, diferite sporturi.
Daca sufletul tau este bun, comportarea frumoasa, esti un om care se antreneaza in discutiile ce se poarta intr-o micro societate, cu siguranta ca vei fi remarcat si tu si, in acelasi timp, vei putea vedea si tu o fata care te intereseaza si care are aceleasi valori ca si tine.
Vei vedea ca vei avea surpriza, acolo unde nici nu te astepti. Gandeste-te care sunt trasaturile de caracter pozitive pe care le doresti sa aiba o fata si observa cine are asemenea insusiri si abordeaza, cu finete persoana in cauza pentru a sti daca si ea este pe aceiasi lungime de unda cu tine. Esti un baiat dragut si sigur ca vei avea de unde alege persoana care raspunde cel mai bine la visele tale. Iti doresc succes, dar mai intai te rog sa dai o mare atentie instruirii tale, sa inveti bine si sa ai astfel prilejul de a deveni un om in adevaratul sens al cuvantului.

| Fifylici a răspuns:

Buna
chiar nu trebuie sa iti faci griji pentru asta vei vedea ca toate sunt la momentul lor
si nici nu trebuie sa faci neaparat ceva spectaculos pentru a atrage atentia unei fete fi doar tu atata tot iti spun asta pentru ca sunt fata si am intalnit multi baietii care vroiau sa atraga atentia fetelor facand toate ciudateniile din lume.
nici nu am avut un prieten pana acum desi mi-a placut si mie de diferiti baieti
acum din punctul meu de vedere chiar nu am simti nevoia pana acum sa am un iubit
miie bine in pielea mea asa cum sunt desi multora care ce cred mai "experimentati" li se pare ciudat
deci eu cred ca nu trebuie sa te grabesti o sa vezi ca va veni o zi cand vei avea o iubita
sa nu fie cu suparare eu doar mi-am exprimat punctul meu de parere
eu iti doresc mult bafta in continuare
p. s binele se arata doar celor ce asteapta!

| madalina182 a răspuns:

Nu e cazul sa iti faci probleme...ai destul timp...nu te grabi