| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua.

Ce sfaturi le dați la persoanele care nu au noroc în dragoste și care nu prea au avut iubită sa zicem până la 20 de ani sau 21 sau 22 și la care sunt singuri și în ziua de astăzi, ce sfaturi ar merita?

Dau fundița

Mulțumesc

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Așteaptă. Orice sac își are petecul, era o vorba a bunicii mele cînd îi ziceam de aceeași problema

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le-as zice ca la 20 ani sunt atat de tineri incat e aberant sa zica ca nu au noroc in dragoste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Care nu au noroc în dragoste. Să nu se bazeze pe noroc. Norocul ți-l faci acționând.

| Celcestietot a răspuns:

Hey, fara sa actionezi atat in mediul virtual cat si pe strada, nu ai cum sa dai de cineva. Poate ca nu se numeste ghinion, ci lipsa de actiune sau de compatibilitate happy

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Sa nu faca nimic, ca n-are rost!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu-si mai planga de mila si sa-si gaseasca un țel in viața pentru care sa lupte si sa fie motivat sa mearga mai departe. Un barbar fara un țel e ca berea fara alcool.

| GambleR40792 a răspuns:

Resemnare si pus accent pe partea de educatie, decat sarac lipit si singuratic mai bine singur dar bogat sa nu duc lipsa de nimic si sa imi fac placerile

| ___qAFG a răspuns:

Norocul ti-l faci singur