| Angelo2 a întrebat:

Am 14 ani si am penisul de aprox 10 cm, cum as putea sa il maresc?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Si penisul tau va creste de la sine, odata si exact la fel cu cresterea organismului tau in ansamblul sau, in urmatorii 2-3 ani. La varsta ta de 14 ani lungimea de 10 cm a penisului poate fi apreciata ca fiind aproximativ ''normala''. Avand in vedere ca organismul tau in ansamblul sau isi va continua procesul de dezvoltare in urmatorii 2-3 posibil chiar si 4 ani, perioada in care in mod sigur se vor produce modificari importante, care vor avea ca efect si cresterea penisului tau. Din acest motiv intrebarea ta in acest moment al vietii tale, practic este inutila fiindca nimeni nu poate anticipa cat de mult te vei dezvolta. Este indicat sa ignori postarile adolescentilor dornici doar de a epata, si a se lauda cu marimea exagerata a penisului lor care "sfideaza" si realitatea si corectitudinea masuratorii efectuate. Trebuie sa stii ca prin masuratori concrete dar mai ales corecte, efectuate de catre medici, cercetatori sau experti in cadrul unor experimente si studii efectuate la cererea producatorilor de prezervative, s-a stabilit ca statistic pe plan mondial exista anumite lungimi "medii" a penisului in functie de rasa si anumite caracteristici ale diferitelor populatii de pe aceasta planeta. Pe baza masuratorilor respective a reiesit ca in cazul barbatilor adulti din Romania lungime medie statistica este de 12, 73cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm, marime in care te vei incadra si tu cand vei deveni adult. Insa ar fi bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului sa-si controleze ejacularea pentru a reusi sa sustina un act sexual satisfacator. Actul sexual trebuie sa fie mereu suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte de placere si satisfactie si pe cat este posibil si orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca barbatul nu se reuseste sa si-l mentina in stare erecta suficient de mult timp, pentru ca partenera de sex sa fie mereu pe deplin satisfcuta. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar chirurgical sau, pentru linistea ta, cu o lupă.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa-l sa creasca singur. Alta solutie nu ai.

| Dragosdoar a răspuns:

Titan Gel

Răspuns utilizator avertizat
| Edyy5555 a răspuns:

Dragos nu cred ca titan gel poate face minuni gen cresterea membrului hahahah daca ar fi asa ar fi avizar medical si toti barbatii ar cumpara. Marirea penisului vine de la sine de la mama natura in timp o sa creasca pana la 22 de ani

| Angelo2 explică:

Fara sa cumpar geluri