| Rozzzy a întrebat:

Am 14 ani si cateva luni si vreau sa imi incep viata sexuala este ok? Imi este putin frica dar vreau si parerea voastra big grin.

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu va mai grabiti mai,sa deveniti femei,ca nu v-o ia nimeni inainte!
O sa ai timp sa fii femeie,o viata!
Iti plac merele? Portocalele?
Ei,tu acum esti ca un mar sau o portocala mare,frumoasa,dar CRUDA!
Daca o rupi acum din pom,o s-o arunci,e acra,n-o poti manca, ai stricat-o degeaba.
Nu te strica degeaba, lasa fiecare lucru la timpul potrivit si nu-ti va parea rau.Niciodata!

| ShowTim3 a răspuns:

Poti sa te **** cu o pu7a de 2metri daca te simti bine, o sa ti-o bage in gura si in fund si o sa plece.
Am zis-o cat de... cenzurat si de politicos, dar cam asta e, ai 14 ani nu ti-a dat nici primul *** si te ****? Orcum tu nu o sa asculti de ce iti zic eu sau ceilalti si tot o sa o faci big grin Noroc la supt, poate ai intels ceva daca am vb mai dur.

| byancutza a răspuns:

Nu e o varsta anume cand sa iti incepi viata sexuala, fiecare pers o incepe atunci cand simte cand isi doareste si cand e pregatita pentru pasul acesta, daca tu te simti pregatita si iti doresti lukrul acesta poati sa o faci nu este nici un fel de problema

| AndreiGabi a răspuns:

Rozy nu o sa iti enumar riscuri. Daca dai un click pe net gasesti zecile de boli etc.
O sa incerc sa iti explic o imagine din viitor.Iti incepi viata sexuala si vreau sa te intreb cat de sigura esti ca tipul de acum este "alesul tau"? La 14 ani nu poti avea o relatie serioasa chiar daca pare(am avut si eu 14 ani). Poate il lasi, poate el te lasa, dar in timp ceva se schimba.gandeste-te ca relatia se termina si ca gasesti un el care merita tot ce ai tu de oferit, pe care tu sa il iubesti si...si care daca o sa te iubeasca si el o sa dea cu pumnul in perete cand o sa afle, o sa isi creeze o fisura in increderea lui pentru tine, gandeste-te la schimbarile din acea relatie pentru ca in viata ta a existat un alt barbat.Totul are urmari si trebuie sa te gandesti inainte de orice. Unele alegeri care acum par super si atractive te pot costa pe viitor. Sper ca ai inteles ceva si ca o concluzie, sfatul meu este sa mai astepti.Numai bine!

| Trolli a răspuns:

Este cam devreme sa-ti incepi viata sexuala. Mai asteapta pana cand vei fi pregatita, atat psihic cat si fizic. Trebuie sa te gandesti la consecintele inceperii vietii sexuale.
Asteapta, nu te grabeste nimeni. Daca prietenul tau insista, lasa-l.

| Anndreass a răspuns:

Eu zic sa nu o incepi de acum ca n-are rost... poti regreta pe urma iti da un sfat incepe de la 15-16 ani nu ieste recomandat de la varsta asta... dar totusi daca vrei asa de tare fa-o dar ai grija ca parteneru sa nu-si dea drumu in tine, sa aiba prezervativ, si tu sa fi protejata daca te-am ajutat Succes la viata sexuala si sa ai noroc *funda*?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E viata ta fa ce vrei cu ea e doar a ta ascultati mintea ca spune ea gandeste avem 2 miliarde de neuronii pun-ei in functiune ea o oglinda comunica cu tine totusi esti mica poateisi da sida protejezate eu daca as fi fata nu m-ar fi desvirginat un baiat si singura in ochii unui barbat/baiat esti o fetita buna pentru o noapte si-o spun sincer

| madalina0895 a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa te grabesti...crezi ca e singurul baiat si gata nu te mai mariti nu te mai ia niciunu? Nu e adevarat.e problema ta ce alegi sa faci eu iti spun ca o sa regreti mult si ai mai vrea dupa aia sa mai fii virgina dar nu se va mai putea.

| Katea148 a răspuns:

Ey cred ca nu ar trebui.Gindestite bine ce faci doar verginitatea e un lucru serios inapoi nu-l intorci. daca nu vrei sa plingi in perna si sa blestemi totu.si gindestite la viitoru-l tauce fa fi cu tine.

| bornthisway1 a răspuns:

Stai cuminte fetito...o sa iti zmulgi parul din cap cand o sa iti dea papuci. fa ce vrei.

| 30041996 a răspuns:

Esti prea mica sa iti incepi viata sexoala de la varsta asta. Mai tarziu ai sa regreti:* Daca ai o relatie de mult timp sa zicem mai merge dar ai grija si gandeste-te bine ca intr-o buna zi o sa va despartiti si ai sa regreti toata viata:* acum depinde de tine. gandeste-te:p Esti prea mica:p