| didisor11 a întrebat:

Am 16 ani, as vrea sa imi incep viata sexuala dar simt ca nu sunt pregatita straight face Si nu stiu ce sa fac ca nu vreau nici sa nu il pierd pe prietenul meu ca tin la el si tot odata daca fac acest lucru mi-e frica sa nu regret la urma. Prietenul meu are aproape 17 ani si sunt cu el de de cateva luni, el mi-a zis de cateva ori ca daca vreau sa imi incep viata sexuala dar eu ii ia`m zis "ca nu sunt pregatita " :-s.Si dintr`un timp s`a schimbat fata de mine nu prea mai are timp de mine si alte chesti... Crede`ti ca s`a schimbat fata de mine ca nu vreau sa imi incep viata sexuala? Vreau si eu niste sfaturi >:"!

Răspuns Câştigător
| darkheart1921 a răspuns:

Nu fă prostia asta. Aşteaptă să-ţi demonstreze cu adevărat că te iubeşte, mai aşteaptă o perioada, prima oară, fă-o cu un băiat perfect. care te iubeşte cu adevărat şi pe care îl iubeşti, nu care să stea cu tine doar dacă faci sex/dragoste cu el. Ai grijă de tine şi mai aşteaptă o perioadă.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai puneti toate botul la vrajeli. nu ii convine ca nu esti pregatita sa isi faca o laba si sa taca din gura sau sa isi caute alta. de ce sa te forteze pe tine?

| iKeel a răspuns:

Tu trebuie să-ţi începi viaţa sexuală dupa 18 ani...

| Iho a răspuns:

Viata sexuala se poate incepe si de la 16 ani.Nu e nimic nou, dar daca u spui ca nu esti pregatita atunci nu o face. si el daca nu intelege acest lucru e pe scurt un porc. Normal ca el ar vrea sa si-o inceapa, viata sexuala.dar? el nu se gandeste putin si la tine?

| WhoKnowThat a răspuns:

Povesti, iti spun eu care e treaba pe bune. Daca vrei sa o faci cauta sa o faci cu baieti cu care stai 3 luni+, ca dupa aia se interpreteaza ca ai fi.O sa iti mai spun ca prima oara nu o sa iti placa. Si ca probabil din cate ai auzit despre cum e o sa ramai putin dezamagita dar cu timpu' se schimba. Alegerea e a ta si nu mai cerere parerea altora ca fiecare spune prostii. Era un citat smecher care spuneam asa "Nu-mi mai dati sfaturi, stiu sa gresesc si singur!" GooD LucK!

| oTrueBlood a răspuns:

Da tine la tine cu adevarat va astepta pana vei fi tu pregatita happy

| anonimm123456789 a răspuns:

Daca se schimba in rau vrea de la tine doar sex daca tine la tine te asteapta pana zici tu si nu uita prima oara trebuie sa fie magic.

| Deeennnnnnniiiiiiissssssssaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Dacă vrea o relaţie cu tine te aşteaptă până tu eşti pregătită.

| MaryAlexy a răspuns:

Așa am patit si eu doar ca eu am făcut pe bani la 20 ani dar înainte de a face sex m-am îndrăgostit iar el mi-a dat bani înapoi,,,, dar pana la urma am reușit deci spune-i ca in momentul in care te indragostesti de el o sa fi pregătită!?
:-|;-) :-);-);-)

| HaarpCord97 a răspuns:

Aceeas problema o aveam si eu, ia-m spus prietenei mele ca daca nu se culca cu mine eu voi ramane si o voi asteapta insa daca va aude de la altele ca m-am dus la alte veverite sa nu imi ceara explicati.

Funda!?