| carmenanca a întrebat:

Vreau sa stiu detalii despre prima voastra noapte de dragoste/sex. Vreau detalii. laughing in curand o sa imi incep viata sexuala si imi e cam frica de durere de sange si chiestii de genu laughing adica vreau sa fie totul ok. cateva sfaturi m-ar ajuta! multumesc!

4 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Sentimentele sunt totul. Daca nu-ti iubesti partenerul (si invers), n-o sa fie mare branza. Mai ales ca femeile la debutul vietii sexuale cam au probleme cu atingerea orgasmului. Durerea nu e mare lucru (trece si uiti de ea). Problema o reprezinta alte lucruri, care din pacate vor fi permanente: posibilitatea ca prezervativul sa se rupa sau sa alunece, metode contraceptive ce esueaza, pilule de dupa ce dau dereglari hormonale, anumite afectiuni ginecologice etc.

| ZuzuMissy a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi. lasa totul liber, nu te gandii la teama. durere, frica..simte toata placerea si vei trece peste moment, cati ani ai?

| Octa00 a răspuns:

Important e sa te simti pregatita, si sa simti ca cel cu, care incepi este potrivit.Nu te va ajuta cu nimic ca el sa zica la toata scoala a doua zi.Citeste mai multe site-uri despre asta, care sa te ajute.Baietii pot pacali usor fetele in acele momente, spunandu-le diferite minciuni, pe care ele le cred.Foloseste prezervativul.Nimic nu e mai sigur, mai ales daca e pus cum trebuie.Baietilor le e usor sa fuga. Fetele trec apoi printr-o sarcina lunga, de aproape un an, de o nastere grea, si de o viata plina de sacrificii.Ai mare grija!

| baTTLe4uTr a răspuns:

Tu ai pus " laughing " de 2 ori la propozitia cu inceperea vietii sexuale si la fel si intr-o intrebare anterioara.
Ai facut-o inconstient, stiu, imaturitatea iti este inca litera de lege.
Vreau sa vad cum razi cand apar 2 linii pe test! Eu voi zambi happy