| tya_5588 a întrebat:

Am 14 ani si imi place de un baiat dintr a 12
e super dragut dar nu stiu cum sa i spun

dati mi un sfat ceva...:X
nu stiu ce sa fac
mersi...

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Varsta nu conteaza.Probabil se va simti flatat sa afle ca il place o fata mai mare,"cu experienta". Eu zic sa nu ii spui, sa nu suferi dupa aceea daca o sa-si bata joc de tine.Mai bine demonstreaza-i ca il placi.

| TipulVerde a răspuns:

Baga-l in seama mai mult ca de obicei. Daca nu e prost o sa-si dea seama si singur.

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Poti sa-i spui direct
sau poti sa vezi daca are prietena
poti sta in preajma lui sau sa fregventezi aceleasi locuri ca el...
sau poti sa flirtezi subtil cu el, sa vezi daca-ti raspunde si el
pup

| love44katyp a răspuns:

Gandeste repede, daca e asa dragut cum spui e in pericol (poate nu esti singura care il place.sh din proprie experienta) de multe ori varianta directa nu da rezultate, incearca intai sa-i dai de inteles. cate o privire dulce, gesturi frumoase etc.

| udarz13_8810 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te duci si sa iti zici ca il placi si eu sunt intra 12 a si sunt multe fete mai ales de 14 ani care ma plac si toate vin sa-mi spuna daca eu le plac

| adrialina a răspuns:

Cred ca trebuie sa ii spui ca il placi si sa afli parerea lui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica ala este in clasa a-12-a? de ce nu-ti alegi prieteni de virsta ta?