| Iulian_7848 a întrebat:

Am 14 ani si m-am ras pentru prima oara la penis-Mi-a curs un pic de sange deasupra la penis dupa ce m-am ras. A doua zi mi-au iesit o gramada de bubite iritatie stiu ma cam sperie laughing in fine.Cand ma duc la baie si ma ating deasupra penisului ma doare.Este ceva grav demn de doctor sau nu?

6 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Spala zona bine cu apa si sapun si pe urma iti dai cu pudra de talc eventual mentolata. Alta data sa fi mai atent cu rasul.

| CaritaDeAngel a răspuns:

Iti trece. a fost prima oara, e o zona sensibila. e normal pana te obisnuiesti!

| OpreaAdita a răspuns:

Eu facut asta dupa ce am facut 12 ani... Nu am patit nimic dar ma scarpinam intruna acolo

| Whitewolf a răspuns:

Iulian e normal sa vrei sa scapi de parul de acolo pentru ca asa e igienic asa ca hai sa-ti dau cateva sfaturi:ai 2 optiun:1.te razi cu lama, bicul dar fi atent trebuie sa te razi intr-o singura directie in sensul in care creste parul adica de jos in sus pentru ca altfel ca in cazul tau cresc firele sub piele si pot aparea infectii si incearca sa te razi din picioare ca e mai usor
2. poti sa tai parul folosind o foarfeca
eu prefer a doua varianta pentru ca este mult mai usoara nu imi tai tot firul de par deci nu merg 2-3 saptamani ca ultimul castrat pana imi creste la loc parul
si nu iti fa griji e doar o taietura o sa treaca repede

| MarianMry1 a răspuns (pentru Whitewolf):

Sa zicem ca ai o infectie ca nu te-ai ras de jos in sus se poate intampla ceva?

| quickeD a răspuns:

Iti trece. stai calm big grin