| Addiinnaa a întrebat:

Revin cu o intrebare pentru ca cealalta simt ca nu a fost destul de explicita si am ramas cu anumite nedumeriri. Deci,daca eu prima oara am facut-o cu prezervativ si in ziua aia inca de doua ori tot cu, nu e posibil sa raman insarcinata, nu? Stiu ca e mica posibilitatea dar. Adica pe mine ma sperie faptul ca urmatoarea zi mi-a curs atata sange la baie..Menstruatia normal imi vine pe 14, asta s-a intamplat pe 27, oare imi va veni tot pe 14 luna asta sau se va schimba?

1 răspuns:
| sofisis a răspuns:

Daca toate raporturile sexuale au fost protejate iar prezervativul nu s-a rupt si nu a iesit de la locul lui, nu exista risc de sarcina. Cursul sangelui e normal. La unele fete curge putin, la altele mai mult, la altele deloc. Fiecare organism e diferit.
Este posibil ca in urma dezvirginarii sa ti se deregleze ciclul menstrual.