| Sara2 a întrebat:

am iesit cu un baiat o zi dar eu nu-s pregatita sa-mi incep o relatie si a 2 zi m-a sunat si a zis ca vrea sa ne vedem deja imi zice "iubita" nu stiu cum sa ii spun ca nu vreau sa incep o relatie dati-mi un sfat, el insista f rau sa ne vedem

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca cel mai bine a fi sa ii spui direct ca nu vrei acum o relatie, pentru ca asa am patit si eu, am vb cu unu o zi si el deja credea ca ii apartin, apoi eu i-am zis frumos ca vreau sa fim amici daca vrea dar nu vreau sa fiu cu el, nici nu prea imi placea, in plus ma cam stresa, deci eu cred ca ar fi bine sa fi sincera si sa ii spui in fata ca nu iti doresti o relatie cu el...

| psiholoaga a răspuns:

Ii spui exact ce simti: ca nu vrei o relatie acum. Gata si sa se descurce; daca e pregatit de relatii, trebuie sa fie pregatit si de respingeri din cand in cand, nu ai de ce sa te simti vinovata. Daca il eviti, va insista si mai mult si nu faci decat sa pierzi timpul si sa il amagesti, ceea ce, cred eu, e mai nasol decat sa ii spui adevarul. Curaj, nu e ultima oara cand vei fi nevoita sa respingi pe cineva in viata; tine minte doar ca tu iti esti datoare tie insati si atat.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Încearcă! S-ar putea să îţi placă. Am peăţit şi eu ceva asemănător (poate nu chiar a doua zi, dar curând)... Chiar nu voiam să încep o relaţie... nu mă simţeam pregătită, încă mai sufeream după fostul etc. Dar s-a întâmplat şi mă bucur. Băiatul acela mi-a readus zâmbetul pe buze.

| liz23 a răspuns:

Fi sincera cu tine si cu el, comunica si va iesi totul cum iti doresti

Janina
| Janina a răspuns:

Cat de copil esti!
spune verde in fata ce crezi, nu te ascunde dupa deget

| Betty18 a răspuns:

Am patit si eu asta cand eram mai mica... pur si simplu i-am zis ca vreau sa ne vedem sa dicutam ceva... i-am explicat cum sta treaba, a inteles si mai suntem amici si in ziua de azitonguefa si tu la feltonguewinking

succes

| LoryM22 a răspuns:

Daca tu nu-l placi sau nu ai simtit la prima vedere ceva pentru el, ma gandesc ca nu te-a atras asa de mult fizic ii poti spune ca simti ca aceasta relatie nu o sa aiba un final fericit si ca nu esti pregatita de o relatie momentan, o sa te inteleaga.Succes!

| Mihaic93 a răspuns:

Pe pariu ca dupa o luna iti pare rau ca l-ai refuzat? pariu ma? pariu?

| paul0013 a răspuns:

Ok, deci cande te mai suna spune-i ce simti cu adevarat dar spune-i-o frumos, cu calm si mai spune-i ca o sa puteti fi prieteni si cred ca va intelege
baftawinking

| night_crawler a răspuns:

Vorbeste cu el...pana la urma trebuie sa faci si asta...ca altfel te va presa tot timpul... discuta si explica-i ca inca nu esti pregatita pentru o relatie...succeswinkinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alinutza ce fel de relatie? sexuala sau platonica, daca este platonica, nimic mai simplu, iti place, fuga in parc, nu iti place, pas, treci pe langa el si doar il saluti.