| smecherita_4821 a întrebat:

Am un prieten si vreau ca aceasta relatie sa dureze dar ma cam enerveaza cateodata, adica ma sacaie prea mult la cap ce spuneti? dati-mi un sfat ce sa fac sa nu am probleme cu el? e mai mare ca mine cu 4 ani il iubesc dar... ce sa fac ajutati-ma va rpg

Răspuns Câştigător
| silverfaith a răspuns:

Exact cum spuneai si ceilaltii daca ai pana in 17 ani nu are rost nu o sa tina, dar daca ai peste 20 atuncea certuri sacaieli o sa tot fie asta ii tot ce inseamna viata de cuplu si dupa ce reusitit sa treceti peste prbleme sa face-ti compromisuri atuncea va fi bine, de asta spuneam daca ai pana in 17 ani nu ai de ce sa faci compromisuri TRAIESTE VIATA daca peste 20 si il iubesti si simti ca te iubeste atuncea merita LUPTATI pentru ce este al vostru

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Intr-o relatie se mai fac compromisuri, se discuta probleme, se ajunge la solutii si se aplica ducand la o rezolvare.Nu e de ajuns sa vrei ca ceva sa dureze, trebuie sa faci tot posibilul sa meargahappy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca tu ai 16 si el 20, cam greu sa dureze...
daca tu ai 20 si el 24, discutati despre sacaieli, cautati rezolvare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce te enerveaza