| Julia_7600 a întrebat:

Am 15 ani.credeti ca este normal sa fac petting la aceasta varsta cu iubitul meu cu care am 2 ani? adica sa ne pipaim unul pe celalalt.raspunsuri serioase plzz.

Răspuns Câştigător
| simiiii a răspuns:

Bunakiss! Pettingul este de fapt sex fara sex. Nu este nici-o problema daca practici acest lucru cu iubitul tau. Pentru ca sex poti face si daca nu te culci la propriu cu cineva. Pettingul cuprinde tot ceea ce provoaca placere – cu exceptia penetrarii
corpului fetei de penisul baiatului. In general baietilor le place foarte mult sa fie atinsi sau sarutati in zona
genitala. Unii prefer sa fie mangaiati pe testicule. Desigur
ca si atingerile pe penis le face placere, chiar mai mare. Majoritatea prefera atingerile pe gland (pe cap). Insa modul classic de a-i provoca orgasmul este altul: ii cuprinzi penisul cu intreaga mana (cat de strans prefera), apoi iti misti mana in sus si in jos – cel mai bine e sa incepi incet si sa continui cat mai repede. O metoda simpla de a afla cat de repede ii place lui e sa ii asezi mana peste mana ta pentru a da el ritmul potrivit. Enjoy!batting eyelashes Te puup. ai grija de tinebatting eyelasheskiss

6 răspunsuri:
| Sweet111 a răspuns:

E cam devreme dar daca simti ca esti pregatita fa-o.
Bafta!
pa pa wave kiss

| Nicky29 a răspuns:

Pai cred ca e normal nu ar fi nimic rau in asta dar ai grija sa nu se ajunga prea departe.Cand aveam 17 ani am avut o prietena de 16 ani care erea destul de ok am inceput sa o pipai(suna cam ciudat cuvantu laughing ) cam dupa ce am facut o luna imrepuna

| BuBu_6079 a răspuns:

Hey din cate vad aveti 2 ani.e ceva normal sa treceti mai departe, dar cred ca asta ar trebui sa fie dorinta amandurora.Si asta nu o programezi din timp,tine de sentimentele voastre,de cat de bine va cunoasteti unul pe celalalt, dorintele. Dupa mine nu e nimic anormal, nu e ca si cum ai avea 11winkingcred ca la varsta asta stii si tu daca e bine sau nuwinking

| adee_4040 a răspuns:

Pff grea alegere dar eu zic nu...ai tot timpul din lume si daca ne intrebi pe noi inseamna ca esti in incertitudine si ca nu esti pregatita...uni ar zice ca e normal si tare, parinti ar urla doua luni daca iai intreba(cel putin ai mei) dar in fine n-am incercat insa am prietene care au facut si lea placut una dintre ele era sa ramana gravida(doar facand petting) asa ca ai griza doar tu poti hotar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti la o varsta frageda, chiar daca acum de la 12-13 ani majoritatea adolescentilor isi incep viata sexuala. Fiecare face ce simte si nimeni nu iti poate spune daca asta e bine sau rau. Acum sunteti la o varsta in care vreti sa le incercati pe toate. Faceti ce simtiti, dar cu un grad de serioziate marit. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da