| anonim1941331 a întrebat:

Am 15 ani si de prin noiembrie 2019 ma masturbez in fiecare seara, daca nu ma masturbez nu pot adormi deoarece am erectie toata noaptea si ma deranjeaza... dar de aproximativ o saptamana mi se intampla asta mult mai rau, ajung sa ma masturbez de 4 ori pe noapte pana adorm si cand ma trezesc mai fac asta de 2 ori... este ceva normal? Vorbesc foarte serios sper sa nu fiu luat la misto

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit daca ai renunta complet la masturbare si ai lasa sa se elimine speema prin polutii nocturns. Daca cintinuui asa ai sanse peste cativa ani sa nu mai poti intretine un act sexual obisnuit.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este normal atata masturbare. Mai ales ca tu faci asta de cate ori ti se scoala. Vei avea probleme cand vei face sex cu o fata.

| anonimuIl a răspuns:

E normal la vârsta ta.