| blabla a întrebat:

Am o problema...nu pot dormi noaptea...adica...adorm foarte tarziu in jurul orei 2-3, ma trezesc in fiecare dimineata la 7 si ma simt obosita toata dimineata...(nu dorm ziua pentru a putea adormi noapte devreme dar degeaba). Am incercat sa fac o baie fierbinte in fiecare seara, sa beau ceai fierbinte... dar in zadar. Aveti o solutie ceva?big grin

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Sportul nu e recomandat inainte de culcare-da un plus de energie. Eu zic sa aplici sfaturile date de ceilalti, plus sa incerci sa iti reglezi somnul putin cate putin. Astazi te bagi in pat la 2, maine la 2 fara un sfert, poimaine la 1 jumate etc. Bafta!

21 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Ai sa razi, incearca sa bei o gura de bere inainte sa te pui in pat si nu-ti vei da seama cat de repede vei adormi.

eileen
| eileen a răspuns:

Sigur nu am pus eu intrebarea asta?hee hee numai ca eu ma culc pe la 2, 3 si ma trezesc pe la 11, 12. Lucrez de acasa. Am incercat tot felul de remedii, ce ma ajuta cel mai mult sunt asternuturile proaspete si care miros foarte placut, ma linistesc si ma aduce mai aproape de somn. Apoi, un psiholog mi-a spus sa nu incerc sa adorm de la 11 eu fiind obisnuita dupa ora 3, pentru ca nu voi reusi. Sa incerc sa reduc cu cate o jumatate de ora pe luna. Laptele ajuta.nu manca inainte de somn cu cel putin 2 ore, nu manca ciocolata, cola, chestii care pica greu la stomac gen fripturi, tot ce iti produce gaze cartofi, mazare, etc.

| Parintele a răspuns:

Dar tu ce ocupatie ai? Ce faci ziua?

| borsec a răspuns:

Incearca sa faci mai multa miscare seara, mergi la sala, sau alearca prin parc, poate nu-ti consumi in destul energia, poate bei si cafea, renunta la ea.

| Ben. a răspuns:

Alearga o juma de ora seara.bea un ceai de tei si mananca lejer.citeste ce/ti place mai mult si uita de probleme.somn usor.

| rita a răspuns:

Fa ceva care sa te oboseasca la maxim in timpul zilei... mergi prin magazine toata ziua! fa un tur record

| J7anine a răspuns:

vorbeste cu cineva in care ai incredere de grijile care te framanta, asta daca te nelinisteste ceva. la mine a functionat.

| blabla explică:

Nu beau cafeahappy!

| blabla explică:

Pai merg la scoala... fac teme, invat, curatenie la ordinea zilei, merg la alergat si seara citescbig grin

| alinosh a răspuns:

Am avut si eu problema asta si am gasit un remediu foarte delicios... o cana de lapte, cu o lingura de miere si scortisoara...sau mai poti sa iti cumperi ceai de levantica sau valeriana, sau ceva care contine mai multe plante de genu... e un ametes care se numeste somn linistit... sper sa reusesti sa dormi

| pep a răspuns:

Incearca lapte si o lingura de miere de albina seara, inainte de culcare. Daca nu merge incearca medicamentul "Melatonina" sau "Biomelatonina". Este un medicament pe baza de plante si nu are efecte secundare. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca nuci si alte alimente care contin magneziu. sunt patita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai de tei, Remotiv(medicament pe baza de plante)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remotiv(medicament pe baza de plante)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu patesc la fel nu pot dormi noaptea pana la ora 5 dimineata...Cum sa facut 5 dimineata.ma ia somnul dc? si dorm pana la 2 dupamiaza... puteti sa ma ajutati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu am si eu aceleasi probleme.Stiti cum s-o rezolv?:!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remediul cel mai eficient e o tura buna de dragoste! iti garantez eu ca va functiona donshoara. nr meu e 07...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex pana la epuizare!

| ion933 a răspuns:

Trebuie sa faci ceva care te plictseste sau sa muncesti mai mult

| Stratula_Nicoleta_1991 a răspuns:

Eu am aceiasi problema de mai bine de o saptamana numai ca eu nu dorm deloc, nici ziua, sunt epuizatacrying