| alienkros a întrebat:

Am 15 ani si iubesc o fata enorm! Doar ca sunt cateva mici(MARI) probleme... Noi suntem in aceeasi clasa,stau cu ea in banca,ne intelegem mai mult decat bine, la caracter chiar ne potrivim bla bla bla doar ca ea...Nu cred ca ma place.Am facut de toate... Apropo-uri,la care imi raspundea oarecum dar nu stiu daca serios sau in gluma, pt ca noi 2 radem foarte mult impreuna si conversatiile noastre sunt bazate pe chestia asta,o fac sa rada foarte mult,mi-a zis ca s-a atasat de mine foarte mult,dar cred ca ma considera doar un prieten foarte,foarte bun, daca nu chiar cel mai bun prieten al iei si in plus am si aflat de la ea ca ii place de un baiat...Si eu il cunosc pe baiatul ala foarte bine, de mai mult de 5 ani, e tipul de baiat care isi bate joc de fete...Combina ce prinde,sta putin cu ea si la primul party, salut.Ea stie ca am dreptate cand zic asta dar nu stiu care ii sunt intentiile...s-au si sarutat dar ea nu prea vrea o relatie cu el pt ca stie cum e...Am mare nevoie de ajutor pt ca sunt mult prea indragostit ca sa o pot uita.Ce ar trebui sa fac, merita sa incerc sa o uit?

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ei vezi fata vrea un bad boys, ce conteaza ca ala doar face sex cu fetele, e cel mai misto, ala e baiat iestet, ar trebui sa iei exemplu de la el nu sa suferi ca o muiere halele maica sfanta esti la varsta la care incepi sa zbori din floare in floare FARA IMPLICATII SENTIMENTALE! NU INJURATI IN TREN RESPECTATI CAILE FERATE ROMANE! in momentul asta termini teatrul asta si lucrezi la icnrederea de sine

| alienkros explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nu pot..nu sunt tipul ala de baiat.Nu am de gand sa-mi bat joc de vreo fata vreodata ca asa mi se scoala mie.Pace!

| Anca6991 a răspuns:

Poate incearca sa te faca gelos spunandu-ti ca ii place de alt baiat. In general fetele asteapta ca baiatul sa faca primul pas(sunt si exceptii acum), si vazand tu bati pasul pe loc poate incearca sa te impulsioneze putin. Oricum daca zici ca i-ai batut apropouri si oarecum a raspuns cred ca te place pentru ca in sens contrat ar fi inceput sa te evite.Gaseste momentul potrivit si spune-i ca o placi. Daca sentimentele ei nu sunt aceleasi las-o mai usor cu prietenia si vezi ce se intampla. Bafta!

| MidnightR a răspuns (pentru Anca6991):

Mare tampita idee aceasta metoda de a-ti arata sentimentele.Nu poate fata normal sa-si indrepte afectiunea unde ar trebui, daca chiar il place, si scapam de toata drama asta ieftina?
Sa nu mai vorbim de alea care se culca cu altul doar ca sa faca gelos pe cineva, ala e punctul maxim al prostiei.

Daca baiatul nu face vreun pas, fata ar trebui sa renunte la el doar pentru ca nu e "frumos" sa faca ea primul pas?

S-ar putea ca fata sa nu-l placa mai mult decat de un prieten.Iar daca vrea sa fie cu acel baiat in ciuda talentului de care da dovada, e decizia ei.Doar nu vreau sa vad ca dupa vine si se plange la saracul baiat sau pe TPU ca si-a batut joc ala de ea.

| Anca6991 a răspuns (pentru MidnightR):

Pai tocmai ca se intampla chestii de genul asta, de asta am si zis. Mi se pare la fel de stupid ca si tie, dar cine sunt eu sa judec? Era doar o parere, nu sunt in mintea ei sa stiu ce gandeste!

| AncaNK a răspuns:

Of, Doamne! straight face
Poate o să-ți pară că-s maică-ta când îți spun că o discuție sinceră, deschisă rezolvă multe probleme... dar așa e. Dacă n-ai curajul necesar, un păhărel de votkă și deci poet. laughing
Glumesc, glumesc... cum ziceam mai sus, discuție sinceră.
Toate cele bune! big grin