| XutZu1997 a întrebat:

Plac o fata, dar ea nu cred ca ma place.Am aflat de la un prieten, care o place si el la randul lui, ca ea place un baiat din grupul nostru.Baiatul care il place o place si el.M.am imprietenit cu ea, vorbim, radem, glumim... dar nimic mai mult! Ce fac? Mai am vreo sansa?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intreab-o daca ar veni cu tine la un suc, numai voi doi. Daca refuza este clar, daca vine atunci lamuriti lucrurile acolo, intre voi. Nu discutati direct despre asta, mai bine vorbiti diverse lucruri si observi cu atentie atitudinea ei fata de tine. De exemplu, daca sta rezemata de spatar, intr-o pozitie neutra nu-i bine, daca si incruciseaza bratele atunci este de rau. Daca se apleaca inainte, apleaca capul usor inainte sau in directia ta, daca te mai priveste pe sub gene, pe furis, daca radiaza, atunci ai o speranta. Ai grija cum inaintezi, nu te grabi cu vreo declaratie, fi insa curtenitor, atent cu ea, sa-i faci o impresie buna.
Vorbind despre diverse lucruri ajungeti sa va cunoasteti mai bine, sa vedeti daca va potriviti, desi cred ca ati mai vorbit despre chestii din astea, poate totusi ati scapat ceva, cum ar fi familia, scoala, etc. La sfarsit poti sa-i spui ca ti-a placut sa fi cu ea, ca vrei sa mai iesiti impreuna daca vrea si ea. Zic ca abia la a doua intalnire sa-i spui, atunci cand simti ca este momentul, ca simti ceva pentru ea. thinking
Domnul fie cu voi.

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

De ce nu, zii ce simti pentru ea, asa ea va sti pe cine sa aleaga! Se poate intampla sa ai o surpriza placuta!

| DeadlyJokes a răspuns:

Pai daca il place pe altu ce te face sa crezi ca mai ai vreo sansa?winking

| MaaYa a răspuns:

Uite cel mai bine e sa o iei de mana. sa va duceti intr-un loc linijtit p o banca singuri. si sa-i vb de sentimentele tale sa fi sincer si deschis ca ea. nu fi timid sau nesigur sau sa incepi sa razi ca va crede ca faci misto de ea sau ca nu iei in serios trebuie asta. fi calm relaxat si vorbstei deschis din inima nu fi fals :*...si poate o sa ai surprize foare palcute./. mult noroc:*

| FeFy` a răspuns:

Cum o cheama?batting eyelashes Sa fac o declaratie misto.Si ti`o dau pe urma

| IsJustMe007 a răspuns:

Arata o poza cu ea please