| IubesteEa a întrebat:

Buna pentru cei care mi-au citit povestile anterioare stiu despre ce e vorba, acum cei care imi raspund sa citeasca intrebarea anterioara. Deci eu plac un baiat(il iubesc enorm de mult)love struck am 14 ani fac 15 si el are 16 si amandoi suntem in zodia leu ne intelegem foarte bine,vineri cand am iesit afara vroiam sa vina findca nu l-am mai vazut de mult si a venit,atunci mi s-au inmuiat picioarele colegele mele si cateva prietene au facut tot posibilul ca el sa se aseze pe banca si apoi m-am pus si eu langa el si l-a intrebat o prietena i-a zis sa intinda mana in partea in care eram eu si m-a luat in brate apoi mi-a dat drumul, si l-a intrebat un prieten daca ma place si nu a raspuns imi venea sa plangcrying ca el mi-a zis ca ma placelove struck asa l-am luat deoparte si am mers sa ne plimbam asa ne plimbam si l-am intrebat de ce nu a raspuns si a zis ca e greu ca nu stie si l-am intrebat daca m-a placut vreodata si a zis da si a zis ca ii place de mine ne-am plimbat am vorbit apoi i-am zis sa ma ia in brate si m-a luat love struck dupa i-am zis ca daca vrea poate sa imi dea drumul si a zis ca nu vrea asta apoi am vorbit despre noi adica ca eu vreau sa fiu cu el, l-am intrebat daca a avut relatii si a zis ca nu a zis ca nu e indragostit si ne-am imbratisat ca lui ii trebuie timp sa se indragosteasca(dar eu cred ca e)findca tot ma imbratisa cand eram suparat si mi-a zis ca ii place cand zambesc ca nu ii place sa ma vada suparata sau trista(stie ca eu am plans dupa el)si ca ii plac ochii meilove struck apoi am plecat ca era nehotarat si ma enervat si el a venit dupa mine si m-a luat in brate apoi am mers pe o banca si am stat imbratisati eu cu capul pe umarul meu si el cu capul pe mine ce dulcelove struck 1.credeti ca ma iubeste? apoi ne-am tinut de mana si am mai mers dupa a zis ca pleaca ma intreabat daca poate sa ma pupe pe obraz si i-am zis ca da apoi m-a luat de barbie si m-a sarutat pe guralove struck 2.credeti ca asta a vrut? apoi ne-am sarutat din nou 3.intrebare mea este suntem impreuna? desi el nu mi-a propus direct ne-am sarutatlove struck

Răspuns Câştigător
| KarinuTzaa a răspuns:

Eu cred ca sunteti impreuna ca doar nu te saruta de doua ori si dupa sa zica ca nu sunteti impreuna. Mi se pare o prostie. Si mai ales ca te-a intrebat una si a facut altawinking. Oricum il poti invita din nou in parc ca sa-l intrebi ce a insemnat, daca sunteti impreuna.
Ti-am spus eu cred ca da. Multa bafta:X.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. in mod sigur nu te iubeste. iubirea este un complex de actiuni si sentimente la care ajungi dupa ce cunosti un om, dupa ce treci cu el prin bune si rele, dupa mai multe luni de relatie. ti-a spus foarte clar ca orice om normal se indragosteste in timp, spunandu-ti in acelasi timp ca sentimentele tale nu sunt reale si sincere, ci sunt doar rodul unei imaginatii nesustinute de nici un pic de maturitate. nici tu nu-l iubesti absolut deloc, esti doar obsedata de el, ceea ce este practic contrariul iubirii. este posibil ca el sa tina la tina, dar atata timp cat tu te comporti asa cum o faci, n-are sanse sa-si duca sentimentele mai departe.
2. probabil ii este oarecum mila de tine. este absolut penibil sa vezi o fetita de 14 ani obsedata de un baiat, care se tine dupa el ca un catelus si cerseste atentie, dar nu reuseste sa aiba sentimente reale, sa-l respecte, sa se comporte cat de cat normal.
3. nu, nu sunteti impreuna. cand va vrea sa fiti impreuna (daca va vrea) te va cauta el si iti va propune. cat timp tu il vei haitui, iti vei pune colegele sa-i insceneze mici capcane ca sa stea langa tine, il vei intreba obsedant daca te place, daca te vrea, ii vei spune (sau il vei lasa sa afle) ca plangi dupa el, sa stii ca nu va vrea sa fiti impreuna. baietilor le plac cetatile care trebuie cucerite, care se lasa greu, fetele interesante, care au viata lor si sunt fericite si implinite, langa care s-ar simti mandri sa traiasca. nu le plac fetele care atarna la bratul lor, cersesc atentie, plang fara motiv pretinzand ca plang dupa ei (daca plangi sincer, o faci cand esti absolut singura si nu spui nimanui ca ai pland, restul este spectacol de doi bani si trezeste mila si respingere. de altfel ti-a zis clar ca nu-i place sa plangi dupa el, deci ca te respinge din cauza asta si ca asta este un obstacol intre voi). gandeste-te la asta, fii mandra si puternica, nu umbla lesinata dupa baieti ca ei vor fugi de tine. Esti inca o copila, iar ideea ca esti moarta dupa un baiat e cam penbibila si nu-ti face cinste. O fata de 14 ani nu este preocupata de baieti in mod normal. O fata imatura si prostuta de 14 ani se comporta ca la 5 ani cand purta pantofii cu toc ai mamei: umba dupa baieti ca una de 17 si trezeste mila si un pic de jena (nimeni nu vrea sa fie cu o fata de 14 ani care nu s-a maturizat suficient sa se poarte ca la 14 ani si sa stie ce este potrivit la varsta ei).

| IubesteEa explică (pentru Brigaela):

Scuza-ma dar nu ai de unde sa stii in primul rand el e alt gen de baiat care nu stie ce inseamna a ti bate joc de o fata si el ma iubeste de 2 ani desi eu nu stiam asta multi mi-au spus, dar eu atunci nu simteam nimic in primul rand mi-a dovedit prea mult ca tine la mine ca ma iubeste adica ce baiat ar avea mare grija sa nu te raneasca cineva, sau cand travesezi cu el strada sa te tina strans de mana ca si cum nu ar vrea sa iti dea deloc drumul el mi-a dovedit prea multlove struck ca ma iubeste(nu si-ar bate joc de nicio fata mai ales ca eu sunt prima in viata lui)

| Brigaela a răspuns (pentru IubesteEa):

Tocmai asta ti-am spus ca nu-si bate joc de tine, te place dar tu iti bati joc de el si il tii la distanta prin faptul ca in loc sa ai sentimente reale fata de el faci parada de aceasta obsesie. El nu-si bate joc, te lasa sa-ti faci numarul si probabil si-ar dori o relatie cu tine daca te-ai comporta normal. dar tu te comporti ca o copila de 5 ani, batjocoresti ideea de iubire prin lacrimi de crocodil si faptul ca cersesti atentie, saruturi, mila si atunci el pastreaza o oarecare distanata speriat de obsesia ta si de incapacitatea ta de a fi o fata normala, linistita, cu capul pe umeri si un comportament decent. Mai citeste mesajul de mai sus, este o pledoarie pentru un comportament normal din partea ta

| IubesteEa explică (pentru Brigaela):

Scuza-ma daca nu stii ce sentimente am eu pentru el te rog frumos sa nu mai vorbesti, si nu ma comport ca un copil de 5 ani stai linistita ca sunt destul de matura nu ma cunosti ca sa stii sa ma descrii ma stiu singura si el ma stie, dar daca tu crezi ca eu imi bat joc de el(nu stiu de unde ti-a venit i-am aratat-o prin multe moduri ca tin la el cu adevarat)si nu am o obsesie pentru el numai ca eu nu il inteleg e nehotarat baiatul asta si ieri m-a pupat pe obraz ca i-am zis eu sa vina si a venitlove struck dar nu inteleg faza cu sarutul de atunci nu inteleg de ce m-a sarutat? sincer chiar si eu am vrutlove struck crede-ma nu e obsesie chiar tin la el si lui i-am spus ca tin foarte mult (tin prea mult decat am tinut la altii oare de ce? eu il iubesc prea mult i-am dovedit-o si prin fapte si prin vorbe, dar mai mereu sunt geloasa si nu stiu cum sa scap de asta ieri am fost ca se uita dupa una si nu am facut nimic doar m-am suparat si l-a intrebat o fata daca vine cu mine pana undeva si nu a vrut sa vina(si alta mi-a zis ca nu a vrut sa vina de rusine ca s-a uitat la ea si era rusinos)si fata aia la pus sa ma sarute pe obraz nu e vina mea aici a ei e si nu a vrut si tot se uita in ochii mei si dupa s-a dus sa joace fotbal si nu a vrut sa ma pupe de ce? sa nu spui gen :aa ca esti obsedata ca nu stiu ce nu eu i-am spus feteie sa se duca sa ma sarute findca ea a vrut sa ne vadabig grin sau poate era rusinos? atunci cand m-a pupat pe obraz eram eu la marginea barii si a venit si el ca l-am chemat si m-a sarutat ca i-am zis eu si atunci erau doar piticii pe teren, cand i-a spus fata aia a zis ca nu vrea si a plecat si erau mai multi pe teren (si i-a spus un baiat ca il plac si el se rusinase si zambea apoi cred ca l-au intrebat unii care fata il place si cred si el le-a zis ca ma place findca s-a uitat la mine si el si prietenii lui si el imi zambea dulcelove struck si am un comportament normal chiar el mi-a zis-o ajuta-ma cum sa fac sa nu mai fiu geloasa?

| Brigaela a răspuns (pentru IubesteEa):

Cand ai sa tii la el, il vei respecta suficient de mult incat sa ai incredere deplina in el si sa-i oferi libertate completa. In clipa aceea nu vei mai fi geloasa. Deci daca vrei sa nu mai fii geloasa, e simplu: incearca sa il iubesti si sa-l respecti. cand iubirea si respectul vor aparea (la nivel minim), gelozia va disparea complt. iar cand il vei iubi cu adevarat, vei fi ingrozitor de rusinata ca vreodata ai fost geloasa, ai plans in fata lui sau ai povestit diversiilor despre cat de mult umbli tu dupa el, facandu-l sa se simta rusinat. Incearca si vei vedea ca am dreptate

| CrisDdf a răspuns:

Pune mana pe carte, lasa gagicii laughing, pai e foarte dulce povestea ta, dar asta nu inseamna ca sunteti impreuna.happy Intreaba-l ca sa fi sigurabatting eyelashes

| Anonima264 a răspuns:

1.Evident ca da!
2.A vrut ca sa stii ca te place!
3.Iesiti undeva si mai vorbiti despre voi, si spun-i ca vrei sa fiti impreuna!