| dan00tza a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru, va rog! sunt cu un baiat de 10 luni, eu am 15 ani, el 21.In tot acest timp ne-am certat si despartit de foarte multe ori... uneori am impresia ca ma ia la misto...alteori jura ca ma iubeste. de fiecare data cand ne-am impacat el a venit la mine sa ma implore sa il iert ca stie ca greseste.imi spune ca ma iubeste dar nu stie cum sa arate pentru ca nu simt ca macar tine la mine.acum ma intreaba daca sunt pregatita sa facem sex si sincer nu sunt si i-am spus.consider ca daca ma iubeste ma asteapta. dar cand ii spun ca nu, se cam supara si pleaca.nu stiu ce sa fac, il iubesc enorm imi e frica sa nu il pierd din aceasta cauza...precizez ca suntem pe cale de a ne desparti din nou... dati-mi va rog un sfat! multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Ioana_8202 a răspuns:

Nu cumva sa t ia valu si sa ii accepti propunerea...ai doar 15 ani... daca nu vrea sa t astepte inseamna k nu tine l tine, nu t apreciaza deloc...ai grija kiss

7 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca cel mai bine e sa-i spui si lui lucrurile care te deranjeaza, si dupa felul in care reactioneza poate o sa te hotarasti ce vei face...
nu k sunt de moda veche, dar consider k intre voi e o diferenta destul de mare si k el are deja alte pretentii de l o relatie, intelegi...si poate nu s-a asteptat la un refuz din partea ta
Daca vrei un sfat cel mai bine ar fi sa tii capu sus si sa nu renunti la valorile tale morale... cat despre el daca nu te intelege cred ca cazu sa mergi mai departe si sa cauti p altcineva.

mult succes
puphee hee

auran
| auran a răspuns:

Draga mea, chiar nu-ti este clar ca baiatul acesta nu vrea altceva decat sex?!
nu te gandi ca baiatul sta pe uscat - dar, insista la tine in mod special, poate pentru ca esti ca si un fruct interzis...eu zic sa-ti vezi de copilarie...in plus un barbat care se considera atat de experimentat ( ca sigur asa se crede) nu insista la o fata sau la o femeie, o asteapta sau o determina ( fara sa-si dea aceasta seama)sa i se daruiasca din propria initiativa...

| catalina_2916 a răspuns:

Tu chiar nu-ti dai seama k baiatul asta sta cu tine doar pentru sex? daca te-ar iubii cu adevarat n-ar face atatea presiuni asupra ta. da- papucii! sunt atatia baieti pe lumea asta... dar daca totusi nu vei sa rernunti la el, poti sa-i sugerezi sa se duca la o alta fata cu care sa intretina relatii sexuale ( la varsta asta baietii au mare nevoie de sex)... iar daca u nu ii oferi libertatea de a se duce la alta, cu siguranta te va parasii... apropo, nu merita sa-ti pierzi virginitaea la o varsta atat de fragenda.acum esti doar un copil care descopera unele lucruri de care nu e constient cat de rau ii poate face... pup

| giovana a răspuns:

Nu ti se pare ca jocul asta cu cearta si cerutul iertarii, apoi propuneri de a face sex, sunt doar un joc ca sa castige ceea ce isi doreste? Cu siguranta nu te iubeste, te va folosi si apoi va urma iar o cearta... Un baiat la 21 de ani daca iubeste o fetita (scuze draga domnisoara) nu se poarta asa, o pregateste cu iubire si intelegere, cu tandrete si rabdare pentru a face dragoste. Retine: pentru a face dragoste, nu sex. Eu te sfatuiesc sa nu te oferi unui baiat pe care il simti ca nu te iubeste. Esti inca tanara, va veni si baiatul care sa merite sa fie primul iubit al tau.

| fzcsm a răspuns:

Draga Dana, eu sunt cu un an mai mic decat tine si nu cred ca sunt in masura sa-ti dau sfaturi, dar totusi eu zic ca e cam ciudat sa ai o relatie cu un tip de 21 de ani cand tu abia ai 15. Din ce ai zis tu aici eu cred ca el nu te iubeste ci doar profita de tine.Mai bine ti-ai gasi unul mai de varsta ta si sa ai o relatie cu el.

| andra_8876 a răspuns:

Ma eu iti zic sigur daca face asta mai mult ca sigur ca are inca o iubita pe langa tine si isi doar bate joc de tine daca chiar tear iubi nu tear intreba daca vrei sa faci sex cu el doar vrea s-o faca si sa sesimta el bine am auzit de genuri din astea de baieti lasa-l si incearca sa il uiti cais si alti baieti pe lumea asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex