| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a întrebat:

M'am certat cu prietenul meu (nu dintr'un motiv serios) si nu am mai vorbit (s-a intamplat acum 1-2 saptamani) Apoi la o zi - doua dupa ce ne'am certat prietena mea (care stia ce s-a intamplat) l-a sunat si l-a intrebat cum merge relatia(nu am pus'o eu). Si el a spus ca ne'am despartit( normal ca m-am enervat ca nu ne despartiseram) infine, a ramas asa. Am mai vorbit cu ce faci, sau chestii banale. Duminica seara (saptamana trecuta) am vorbit, si cand mi-a zis,, pa" a pus si,, pup"...Normal ca am ramas gura'casca. a mai adaugat,,:* dulce tongue". Eu am spus un,, pa " simplu. Apoi mi-a dat iar mesaj,, Cred ca totusi mai exista ceva intre noi" si eu nu am raspuns, pentru ca parca traiam un deja'vu. Si m'a intrebat daca e asa si eu am raspuns,, nu stiu" iar el,, ei bine eu stiu"(restul nu mai conteaza). Acum mai vorbim, si el ma tot intreaba daca il mai iubesc, ma intreaba pana la ce ora am ore si azi a venit pe la mine pe strada...
Intrebarea: pentru ca stiu ca el va vrea sa ne impacam iar (v'am spus de deja'vu, ca ne'am despartit si impacat de sute de ori). cum sa ma comport cu el? Ceva sfaturi in legatura cu situatia? (mentionez ca e prima mea dragoste adevarata si primul baiat pentru care am plans) FUNDA + vOt

Răspuns Câştigător
| Miiiiiiiih a răspuns:

O relatie fara despartiri si certuri nu e o relatie.Asta inseamna ca tineti unu la altu.Sincer,daca il iubesti ar trebui sa vb cu el despre chestia asta.Si da ar trebui sa va impacati:X[entru ca var face bine la amandoi si am impresia ca eshte o dragoste adevarata:X
estio fata norocoasa:XShi sper ca te-am ajutat>:d

3 răspunsuri:
| Lummy a răspuns:

Fa tot posibilul ca totul sa fie ca inainte pentru ca il iubesti. vb cu el si ajungeti la un "acord" sa vedeti unde ati gesit. daca vrei sa fie bine cred ca ar trebui sa-i arati mai mult dragostea pentru el(alintari, maigaieri tandra, priviri pine de iubire). succes!

| crisuuu_7907 a răspuns:

Incearca sa fii mai intelegatoare cu el sa ii vorbesti mereu cat de frumos poti chiar daca el rida tonu sau cine stie ce...aratai ca tu nu esti ca el si ca tii mult la el.fii mereu langa el, faceti lucruri impreuna care va plac la amn2 incercati sa petreceti mult mai mult timp impreuna si in legatura cu certurile peste tot exista mici discutii certuri si in unele cazuri se ajuge si la despartire dar stai linistita daca te iubeste va fi langa tine:*

| Miiiiiiiih a răspuns:

Poti sa imi raspunzi daca poti si mie la ultima intrebaare?happySi pentru celelalte care au raspuns ea nu e carpa lui ca sal mangaie si daca el se rastese ea sa vb calm.Tre sa aiba drepturi egalelaughing