| TotEu a întrebat:

Am 16 ani si sanii mei sunt ffff putin dezvoltati. Colegele mele le au destul de mari iar eu nici nu gasesc sutien pentru minelaughing. Vreau sa stiu daca e ceva normal pentru mine. Mentionez ca am fost nascuta la 6 luni si ceva. Iar mama mea a avut cam aceeasi problema ca a mea. Se poate sa am acelasi metabolism care il avea mama iniante sa ma nasca.sau ceva de genu? O sa am sani cand voi fi mai mare? M-am saturat...am 16 ani si toata lumea face glume pe seama mea si nu imi place deloc. sad O colega mi-a zis ca atunci cand voi fi mare ii voi avea rotunzi etc etc in comparatie cu altele care o sa aiba sanii f mari si lasati. Dar vreau sa fiu sigura. Va rog. fara glume proaste :* mersi:X:X

Răspuns Câştigător
| Stefania a răspuns:

Stai linistita, daca esti mai slabuta atuncia este normal sa ai sanii mai mici.Este bin ca ne-ai zis ca te-ai nascut mai repede. Cu asta ne-ai ajutat si pe noi sa te intelegem mai binehappy. Stai linistita este totul oKwinkingSi sa vezi pe can o sa ai 20-30 ani o sa ai sanii minunati, iar celelalte fete de 20-30 ani vor avea sani ca si babelehee hee. Si hai sa nu exageram pentru ca nici sanii aceia mari nu sunt frumosi, daca ai avea sanii mari ti s-ar zice vacahee hee. Baftakiss

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E normal sa nu ii ai mari!

Si in mare parte vei 'mostenii' sanii mamei!

Daca ii ai foarte mici e foarte posibil sa nu treci de cupa A prea curand ci doar dupa prima nastere!

soothe
| soothe a răspuns:

Nu are rost sa iti faci probleme, mai este mult pana departe. Nici nu trebuie sa porti sutien, fii linistita. Totusi daca vrei sa faci ceva pentru sanatatea sanilor tai vezi aici: http://www.soothe.ca/articole/articol_58_sani.htm

Răspuns utilizator avertizat
| Zambet a răspuns:

Stai mă linistita...esti in cresterewinking

E mai bine asa...decat sa ai 10 ani si sa ai niste balcoane cat blocul.laughing

Nu e nimic in neregula cu tine... te vei dezvolta de vei zice ca nu se mai opresc din crestere! rolling eyes

Nu baga in seama toate glumele proaste :* :*

| TotEu explică:

Bn dar din cauza asta am impresia ca nu o sa ma iubeasca nici un baiat >.

| nik0l a răspuns:

Glumele faqte de colegi tai sunt glume proaste...stau linistita si eu ma aflu intr-o situatie aproape ca ata. in plus yrebuie sa iti placa tie cum arati si sa te simti tu bine in corpul tau! Si in plus ai inca timp sa te dezvolti

| pisioi a răspuns:

Inca esti in crestere mai asteapta sanii sunt dezvoltati complet la 18 ani inca mai ai. asteapta pana atunci si daca tot nu-ti plac puneti implanturi

| gaby_8539 a răspuns:

Nu purta sutien si seara inainte sa adormi, maseaza-i...nu glumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci aceleasi probleme ca si cum isi fac baietii nemultumiti de lungimea penisului: parerea mea e ca nu marimea e primordiala, si aici in ambele cazuti (sani fetelor, prea mici/marimea penisului redusa)
Insa tu probabil faci aluzie mai mult la aspectul fizic, care intr-adevar e important pentru felul in care te simti tu in pielea ta, si felul in care esti privita de ceilalti.
Si eu mi-as dori sa am pectoralii ca a lui Silvester Stalone si patratele ca a le lui Uceanu, dar cel putin deocamdata (eu inca mai sper sa ma apropi macar putin de acest ideal) nu este posibil.
Asa suntem noi lasati de la Dumnezeu.
Putem sa imbunatatim aspectul nostru corporal prin ingrijire dar nu sa il modificam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti fa problece ca cel care te place sau te va iubi te va place si asa eu am ceasi problema da nu-mi fac grij pentru ca pr meu accepta si asawinkingbatting eyelashes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt destul de slaba am 45 de kg la 1 73 m, am tot 16 ani si nu am sani deloc dezvoltati... insa stai linistita dupa spusele tale esti slabuta si nu ai cum sa ai ditamai sani la un corp micut sar vedea si urat gandeste-te numai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa-i ai rotunzi si mari bagati silicoanehappy