| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si sunt cea mai nefericita fata de pe pamint;( deci sincer imi vine sa pling dupa tot cea fost.Acum pe 25 noiembrie implineam un an decind sunt in relatie cu un baiat, dar ne-am despartit. A fost bine pe unde sau bagat tirfe intre noi pe unde eu umblam dea draQ dar a fost bine. A fost plecat o luna peste hotare la munca(P. S nu a avut nici o curva acolo sunt sigura), l-am asteptat dar nu puteam sa stau doar in casa asa ca am mai fost pe la disco deci pe unde m-a dus capul.Sa intors cu 20 zile inainte de scoala a fost bine dar cind a inceput scoala au inceput si niste comportamente ciudate.Ma enervam ca nu ieseam, ma scotea din minti cind vorbeam pe net deci intr-un final sa sfirsit totul iar motivul este ca el s-a saturat, a zis ca vrea sa fie liber ca s-a saturat de vorbe, ca noi ne comportam rece, a spus ca nu vrea ca eu sa cred ca el m-a lasat, nuuu. vrea doar o pauza mai lunga sa faca ce vrea el, mea spus ca ma iubeste si sa stiu asta indiferent de ce ar face el si a spus ca poate ca pe viitor ne vom impaca si o sa fim altfel si vom fi impreuna mai mult timp etc.Am plins un pic dar incerc sa ma abtin pentru ca nu are rost.Acum toate tirfele sunt fericite ca m-am despartit de el, pentru prima data in viata ele au cistigat, ele sau bagat intre noi dar totul este din viata.Acum ma gindesc, oare ne vom impacat vreodata? nu cred sau poate, stiu ca ma iubeste dar o sai treca curind si asta ma usuca.Nu mai rezist nici nu stiu ce sa fac cu viata mea de acum inainte, el este primul pe care l-am iubit asa de tare. Voi credeti ca ne vom impaca sau nu? ce ma sfatuiti?

9 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Ai o problema,cel mai probabil cu stima de sine, daca faci orice femeie din preajma prietenului tau tarfa/curva,sincer.

Calmeaza-te,pune-ti ordine in ganduri si in viata,o sa mai ai suficiente relatii de acum incolo, nu e el nici primul, si nici ultimul din viata ta.Suferi acum pentru ca s-a intamplat recent despartirea,dar in ceva timp o sa treci peste. Daca a cerut o pauza, ceva nu merge in relatia voastra si nu o sa mearga nici cand o sa o reluati. Timpul vindeca si schimba multe aspecte.Cel mai bun lucru pe care ar trebui sa-l faci e sa inveti ceva din experienta asta si sa-ti traiesti viata in continuare.E scurta, macar fa-o frumoasa.

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

De obicei cand baietii spun ca au nevoie de o pauza mai lunga nu mai au de gand sa se impace cu fata respectiva. Probabil ca ti-a spus asa ca sa nu te raneasca probabil ca inca mai tine la tine dar el este la varsta in care mai vrea si alte "chestii" de la viata. iar tu de ce spui ca nu mai stii ce sa faci cu viata ta? pai mai sunt si altele in viata scoala, familia, prietenii.pentru ei trebuie sa lupti tongue si poate ca vei gasi pe cineva care sa te iubeasca si sa te respecte. Chear daca acum te gandesti ca nici nu.i vb de asa ceva ai sa vezi ca asta se va intampla. Viata merge inainte iar asta nu e cel mai rau lucru din viata.asa ca.fi pregatita de altele mai rele. Baftawinking

| AnnaS98 a răspuns:

Du-te si vorbeste cu el face to face si spune-i tot ce crezi, tot ce simti. fii tare1 daca nu atunci e pierderea lui. nu merita pe cineva care sa-l iubeasca asa sincer cum o faci tu. bafta! funda? :*

| bebelotz a răspuns:

Sincer imi pare rau pentru tine dar nu sunt eu in masura sa-ti dau sfaturi in legatura cu asta
iti urez tot binele din lume succes cu tipu

Răspuns utilizator avertizat
| Andreia06 a răspuns:

Daca pentru tine toate fetele sunt tarfe, cred ca si tu esti. Tu ai spus, ai 16 ani. Du-te si invata si mai lasa baietii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am trecut si eu prin asta de curand; si cand zic curand, ma refer chiar la azi...nu cred ca o s conteze daca iti zic ca sunt doar cu un an mai mare ca tine ...nu o s te simti mai bine daca vorbesti cu el si ii spui ce simti, fii sigura! asta am facut si eu si am gresit! fii indiferenta, asta o s il doar mai tare decat orice vorba!

| Ub a răspuns:

Buna, am trecut si eu prin aceeasi problema>big grin

| Cristian07 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine va rog numai ca la mine invers fata pe mine mo lepadat m-am intilnit un an Si 6 luni si ma lepadat ce sa fac sa ajunga sa simte ce a pierdut