| cristin4ik a întrebat:

Salut, am o problema grava. deci am aproape o luna decind m-am despartit de fostul meu, desi el continua sa ma sune si sa-mi trimita mesaje (cel putin 7 8 pe zi) nu stiu ce sa mai fac, am incercat in toate modurile sa il ignorez dar nu reusesc, cel mai important e ca azi imi scrie ca ma iubeste si mai multe... a doua zi imi scrie ca sunt o mincinoasa si o orgolioasa, uneori vreau si sa pling, puneti-mi un mod va rog... ce sa mai fac? cum sa scap de asa cosmar? crying

2 răspunsuri:
| Andra1515 a răspuns:

Buna. Pai, in primul rand, ar trebui sa vorbiti si sa lamuriti situatia, pentru ca ati fost impreuna si nu aveti de ce sa va dusmaniti acum. Daca nu mai tii la el ar trebui sa ii expilici asta frumos, si sa-i spui ca iti pare rau, dar daca tii la el cred ca ar trebui sa te gandesti la ce vei face de acum inainte. Daca iti da mesaje inseamna ca intr-adevar e interesat de tine, pentru ca un baiat care nu se gandeste la o fata, nu ii da mesaje in fiecare zi, pentru ca nu l-ar interesa. Iti spune ca esti mincinoasa si orgolioasa, probabil pentru ca se simte destul de rau si vrea doar sa te faca sa te gandesti ca ai lasat orgoliul sa va desparta, nu neaparat o face din rautate. Cea mai buna modalitate sa va rezolvati problemele este sa vorbiti, bineinteles dupa ce te gandesti foarte bine la ce ii vei zice si ce vei face in continuare. Succes:*

| cristin4ik explică (pentru Andra1515):

Am vorbit cu el, i-am explicat tot, dar el nu vrea sa inteleaga si tot spera sa fim impreuna