| auroraa a întrebat:

M-am saturat de tot, am tot de ce am nevoie si inteleg ca sunt norocoasa, dar imi este sila de tot, deseori pling fara motiv, chiar si azi am plins si nu stiu ce sa raspund la intrebarea de ce plingi, inainte vroiam multe, aveam vise sperante, acum fac doar ce trebuie, ce se intimpla cu mine? ce sa fac? ajutati-ma,

Răspuns Câştigător
| GemPanda a răspuns:

Sincer stiu cum e sa treci prin asta, mai am zile in care eu pe langa ca plang -mai si sunt rea cu ceilalti.Se poate sa fie depresii.Dar trebuie singura sa te autocontrolezi si sa nu renunti asa de repede...Si eu ziceam asa, ca nu mai merita nimic.Dar depinde de ce a fost pornita aceasta stare, si de cand? Oricum, de la orice ar porni NU trebuie sa te dai batuta...si singurul ajutor esti tu, doar tu poti gasi ce ti se intampla cu adevarat si de la ce.Incearca sa te axezi pe lucruri care iti pun mintea la lucru(scoalalaughing), care te relazeaza(muzicalove strucklove struck) fa un sport, mananca sanatos(si asta te poate afecta) si induti buna dizpozitie si optimismul.Mai ales ca daca ai vise de viitor, ar trebui ca sa treci repede peste aceasta faza, deoarece vrei sa indeplinesti acele vise. Asa ca nuuuu(!) renunta! Prin viata mai patesti asa, poate iti cade cerul in cap sau simti ca nu mai poti si ca nu intelegi de ce, dar nu iti pierde timpul si frumusetea gandindu-te la asta, ci sa-i demonstrezi vietii ca nu are dreptate! Nu trebuie sa intelegi totul, si oricat ai incerca, vei intelege in timp, pas cu pas, dar nu stand, ci bucurandu-te de viata.Continuand asa o sa ajungi siingura sa iti dai seama de cat timp ai pierdut.
Deci oricate medicamente ai lua, tot mai bine treci tu peste faza asta cu autocontrol, optimism si muulta ambitie!

3 răspunsuri:
| carabinierr a răspuns:

1.)Diagnostic : Depresi (MARI)
2.)Remediu : Tetrahidrocanabinol (iarba)

| bunny_6472 a răspuns:

Poate ar trebui sa nu mai faci DOAR ce trebuie mai distreaza-te, mai viseaza

| Sasha9 a răspuns:

Pai iesi si u cu prieteni distreazate fa-ti un pr sati ocupe timpul stai cu el si o sa treaca timpu fff repede n-o sa ai timp sa te plictysesti o sa vezitonguefunda?