| SeNyS a întrebat:

Am 17 ani, acum cateva luni, mama se ingrijora ca nu am menstruatie, si de ce sa nu recunosc ca si eu, atunci am fost la endocrinolog si mi-a fc si o ecografie, in care mi-a depistat si un mic chist pe ovarul stang, de atunci mi-a prescris Duphastone, sa il iau 5-6 luni, pentru a a elimina chistul, dar eu ma intreb oare dupce voi termina tratamentul asta de 5-6 luni, voi avea menstra normal? Am auzit pe cineva care are aceeasi problema, insa este mai mare, si spune ca daca nu i-a anumite pastile, nu are menstra, si s-a ingrasat fttt mult, e ftt mare, eu nu vreau sa aung asa, Va rog, cine stie, astept raspunsuri! SUNT FT INGRIJORATA

2 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Nu fiecare organism e la fel. poate nu te vei ingrasa.kiss

| usernamemada a răspuns:

Problema ta nu e ingrasatul.eu zic sa-ti iei medicamentele prescrise in mod corect in asa-fel incat sa scapi de acel chist. Dupa ce esti ok o sa ai timp de cure si alte cele.Succesbig grin