| SeNyS a întrebat:

Am 17 ani, pana la aceasta varsta nu am avut menstruatie in mod normal, adica de 5-6 luni iau duphastone, mie mi-a fost descoperit si un chist pe ovarul stang, insa nu e asa grav, nu e mare plus ca nu am niciun simptom, daca nu as fi facut ecografie nu as fi stiut ca am ceva. dr endocrinolog spune ca ar trebui operat, insa nu sunt de acord fiindca ar avea urmari urate pe viitor. Oare din cauza asta sa nu fi avut menstruatie normala pana la aceasta varsta? voi ce-mi sugerati? FunDa

2 răspunsuri:
| efimash a răspuns:

Nu trebuie operatie da si nu din cauza asta nu ai avut menstruatie organismele la fete sunt diferite si nu trebuie sa te sparii la altele incep si de la 20 22 de ani
ok bafata

| smecherita_4821 a răspuns:

Nu. daca nu ti-a venit pana ak inseamna ca asa e organismul tau deci mai asteapta nu vreau sa ma gandesc la operatie earece poate va avaea urmari grave cum ai spus tu. dar daca te duci in alt oras unde medici sunt mai buni poate ca acolo vei primi alte raspunsuri incearca diferite metode... funda?