| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani. Am devenit disperat, ma ingrijorez aproape din orice si nu am incredere in prietena mea. Am pus prea mult suflet in relatie si nu stiu cum sa fac sa nu mai tin atat de mult la ea. Stiu foarte bine ca prin felul asta se poate ajunge la despartire si nu imi doresc acest lucru. Ea are 16 ani. Simt ca viata imi va fi ruinata daca voi ramane singur, m-am injosit prea mult in fata ei.

Suntem de ceva timp impreuna, inainte eram destul de indiferent si puneam alte lucruri pe primul loc. Acum sunt intr-o situatie din care nu mai stiu cum sa ies. Ma gandesc mereu la ea, ca m-ar putea insela sau ca m-ar parasi oricand. Nu mai rezist, vreau sa ies din starea asta.

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Asa inseamna ca o iubesti.Dar ca sa o iubesti cum trebuie, trebuie' sa te calmezi un pic.
Devii suspicios de gelos nu nu-ti va face bine.
Increderea vine cu timpul, dar trebuie s-o accepti. Daca vroia sa fie cu alt baiat nu te insela, te parasea si gata.Dar daca n-a facut-o inca e clar ca tine la tine, n-o sufoca. Daca continui asa o vei rani si vei suferi si tu.Calm.Gandeste-te ca te iubeste(ca d-asta e cu tine).Fi alaturi de ea, acorda-i spatiu cand vrea sa iasa cu prietenele ei, fara tine.
Curios, esti aproape cum era iubitul meu la inceput.
Cu timpul s-a calmat, si a realizat cam ce ti-am spus mai sus.
Suntem de 7 ani impreuna(eu avand 16 si el 17 ani cand am inceput relatia laughing
Bafta!

| Ofiintă a răspuns:

Trebuie sa te linistesti!
Ai o prietena, pe care o iubesti foarte mult si ea nu tine la tine sau cum?
Daca ea nu simte la fel, nu are rost sa te consumi din cauza ei, ar fi o pierdere de vreme, si mai sunt fete!

| h3r a răspuns:

Dacă tu ai ajuns așa, înseamnă că s-a întâmplat ceva recent, care te-a afectat.
Este normal să te simți așa, însă în fața ei trebuie să te controlezi!
Ai grijă, dacă te rănește și pleacă, atunci așa a fost să fie.
Este o copilă, ar trebui să ai mai multă grijă.

| SunnyDay88 a răspuns:

Incearca sa te detasezi. sa incepi sa faci si altceva cu viata ta. implica-te in niste proiecte.

asa si daca te inseala ce? orice ai face daca ea vrea asta nu ai ce-i face.

daca te-ai injosit in fata ei a fost din pura ta dorinta de a face acest lucru. nu e vina nimanui ca tu nu-ti pretuiesti demnitatea si nici ea nu trebuie sa fie obligata sa stea langa tine pentru ce ai facut tu. incearca sa te gandesti ca orice ar fi va fi spre binele tau si ca din relatia ai invatat ceva in asa fel incat o noua relatie sa nu se mai loveasca de acelasi probleme. incearca sa iesi cu niste lectii invatate!

| NarcisaNarcisa a răspuns:

Nu trebuie sa mai fi asa ingrijorat ai spus ca esti de mult timp cu ea deci daca te iubeste nu se dsparte si crede-ma oricare-i fete ii place sa aiba un baiat(iubit) grija de ea, se poate simti in siguranta dar sa o lasi sa mai iasa si cu prietenele si fara sa o stresezi cu intrebarile deoarece din cauza asta se poate enerva daca te iubeste nu se v-a desparti si nu trebuie sa te schimbi daca asta e felul tau.Bafta