| Adina_8412 a întrebat:

Acum cateva zile m-am despartit de prietenu meu cu care eram impreuna de cateva saptamani din cauza diferentei de varsta(el avea 14 ani eu 18 ani)nimeni nu era de acord cu relatia noastra, doar cativa prieteni, restul spuneau ca este prea mic pentru minesad. Aceasta despartire pot spune ca ma schimbat enorm, numai am chef de nimic, toata ziua stau si ma gandesc la el, la toate clipele si amintirile petrecute alaturi de el pe care nu le voi uita niciodatasigh si as da timpu inapoi dar stiu ca nu se mai poatesad, am pus suflet in relatia asta mult si acum imi este greusad si mai ales ca este singurul baiat de care m-am indragostit asa de mult si la care tineam si inca tin enormsad
El sta pe strada cu mine, il vad in fiecare zisad, si imi este din ce in ce mai greu sa il uit. El acum a devenit foarte indiferent cu mine, numai se uita la mine cand trec pe langa el, ma evita, numai vorbeste cu mine si acest lucru ma doare enorm:-

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Off iubita,incearca sa te aduni putin, stiu ca este greu dar ce sa faci, trebuie sa mergi mai departe oricat de greu si oricat de mult te doare.Este normal sa te simtti asa mai ales ca ai pus suflet, ai atatea amintiri cu el si acum totul a devenit doar un regret, este greu.Incearca ca pe viitor sa numai pui asa de repede suflet in relatie pentru ca dupa aceea sa numai stai sa suferi de pe urma ei.
Cu el poarta-te cu indiferenta,arata-i ca nu te doare, fi vesela in preajma lui, razihappy.
Spui ca a devenit indiferent cu tine.pai a devenit indiferent cu tine pentru a nu te face sa suferi si mai tare, pentru ca se gandeste ca tu inca ti la el si de aceea te trateaza acum asa...asa ca cea mai buna solutie acum este indiferenta,cum te trateaza el asa trateaza-l si tu.
Sterge-ti lacrimile, capul sus si mergi inaintehappy
Hai cu curaj, stiu ca potihappy

4 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Imi pare rau pentru voi, dar viata merge inainte, ridica capul sus si arunca-ti privirea peste dealul din fata ta care iti umbrestea viata. Odata ce treci peste el o sa vina din nou soarele si pe strada ta si vei putea privi in trecut cu bucurie, nu pentru ca s-a terminat, ci pentru ca s-a intamplat. Este mai bine sa iubesti si sa fi ranit, decat sa nu iubesti deloc.

Look up 'n move on.

| Annemari3 a răspuns:

Situatia ta e foarte.cum sa spun. nasoala D:
Acum numai are rost sa-ti plangi de mila.next.In momentul asta o sa spui ca pentru mine e usor sa spun asta dar nu e asa.Am fost cu un baiat timp de 5 ani! (si spun 5 ani!) si ne-am despartit.
Simteam ca mor, imi doream asta.Numai aveam chef de viata si nici pofta de mancare. eram ca un cadavru ambulant.si fizic vorbind laughing singura varianta ca sa scapi de starea asta e sa iesi cat mai mult cu prietenii si sa-ti gasesti pe altcineva. Daca el te trateaza urat (si numai gunoaiele fac asta dupa o relatie asa ) rasplatestel cu aceeasi moneda.

| Bianca987654321 a răspuns (pentru Annemari3):

In mare parte de accord cu tine... daca el e indiferent, sa fie si ea, dar nu sa exagereze

| Adina_8412 explică:

Nu mi sa luat toata intrebarea..., cum as putea trece peste asta si mai ales cum as putea sa il uit cand il vad in fiecare zisad?