| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani.pe data de 12 februarie am facut pentru prima oara sex cu prietenul meu intre orele 19 30-22 30.mentionez ca am fost virgina.ne-am protejat si in timpul actului am schimbat prezervativul dupa fiecare ejaculare. a doua zi, pe 13, pe la ora 10 dimineata mi-a venit menstruatia. exista posibilitatea sa fiu insarcinata? imi este foarte frica sa nu se fi ramas ceva pe prezervativ in timp ce le schimba chiar daca se stergea inainte de folosirea unului nou. el zice sa stau linistita pentru ca a avut grija sa nu se intample nimic.am motive de ingrijorare? multumesc anticipat pentru raspuns.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu ai motive de ingrijorare, nu esti insarcinata. Nu uita, du-te cat mai curand la ginecolog pentru primul tau consult ginecologic (obligatoriu in primele 3-4 saptamani de la inceperea vietii sexuale).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai făcut sex ci dragoste. Sexul se face pe bani.
Atâta timp cât a fost protejat a venit şi menstruaţia a doua zi, ovulaţia se încheiase oare unde să mai intre în discuţie şi o sarcină? Nu este prea mult?
Nu ai rămas însărcinată. Mare grijă la igienă şi mânuirea prezervativelor.
Sănătate.
Pa, pa.

| gigiro a răspuns:

Sub nici o forma.Perioada ta de ovulatie fusese cu mult inainte.

| elena a răspuns:

Nu. Nu ai ramas insarcinata. faptul ca ti-a venit ciclul demonstreaza acest lucru. Imi place cu cata precizie ai descris totul, ma asteptam sa-mi spui daca te-ai simtit si bine, vreo durere, ceva?

| Lora_6439 a răspuns:

Nu ai niciun motiv de ingrijorare. happy Mai ales ca in ultimele 5 zile pana la menstruatie, riscul de a ramane insarcinata e foarte mic. Inexistent chiar.

| nicrom1 a răspuns:

Ma abtin sa comentez, da' cred ca mor daca nu precizezi timpul real :3 ore? Tare de tot. Din 3 ore, cit au fost scuzele? Preludiu, postludiu, ceva au fost? Sau pauza de tigara a constat doar in schimbatul prezervativelor?
Scuzati-ma cu totii, stiu ca's porc si magar, da' nu m-am putut tine'!

| Azzido a răspuns:

Poti sta linistita. Ovulele nu se fecundeaza asa usor happy, mai ales ca a doua zi ti-a venit si ciclul si mai ales ca el pare sa aiba experienta. So don't worrywinking

| iuliancico a răspuns:

Daca se spala era mult mai sigur. ''Sodateii'' nu stiu sa inoate. Motive de ingrijorare? Poate da, poate nu...doar un specialist poate sa-ti spuna cu exactitate. Pe viitor, un dus intre ''numere'' este mai mult decat indicat.

| ion_4419 a răspuns:

nu stiu.
nu cred ca este insarcinata. ca nu mai apar copii asa usor.
mai bine consultate cu Ginecologul.winking

| irina92_3183 a răspuns:

Menstruatia chiar trebuia sa imi vina in ziua aceea pe 13.