| Chachi913 a întrebat:

Ieri seara am facut-o cu prietenul dar am facut-o de 2 protejat si am schimbat prezervativul. Sunt ila ovulatie, a ejaculat defiecaredata in prezervativ. Prezevativele, am fost intacte. Imi e totuși frica, sunt la ovulatie, stiu ca daca am facut-o protejat nu are ce sa se întâmple dar totuși imi e frica. E posibil sa raman insarcinata?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nicio metoda de contraceptie nu este 100% sigura. E posibil sa ramai, dar riscul este de ordinul 1 la sute de mii, poate chiar milioane. Ceea ce inseamna, daca toti romanii ar fi activi sexual, si pe toti i-ar apuca intr-o seara sa faca sex, protejat cu prezervativ, poate vreo 9 femei ar ramanea insarcinate.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă aţi folosit CORECT prezervativul şi l-aţi verificat după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Ce placere a actului sexual a mai fost intre voi,daca ai stat cu frica in san,pentru o eventuala sarcina? Ceea ce ai facut,a fost o simpla cupolatie si atat,pentru tine.Iar "domnul", s-a simtit bine, fara sa-l doara capul de ce o sa se intample!
Chiar daca se folosesc prezervative, se pot intampla "minuni". Faptul ca nu s-a rupt prezervativul, este un lucru bun si ......imbucurator,poate ai scapat!
Dar oare, nu era mai bine sa mai asteptati, amandoi, ca sa nu va mai fie frica si sa va bucurati de clipele petrecute amandoi? Intreb si eu, ca proasta!

| zahre a răspuns:

Poate ar trebui, intai, sa treci pe la orele de romana! Am stat zece minute sa deslusesc "semnificatia"intrebarii tale.Acum,ca sa-ti raspund,desi sunt total impotriva relatiilor sexuale inainte de casatorie,NU, nu poti ramane insarcinata! Daca esti ingrijorata, fata draga, ca poti sa ramai insarcinata, de ce Dumnezeu mai faci asa ceva?!

| ChristianS a răspuns:

Ce intrebare pui nu stiai ca prezervativele asigura doar 95% ca sa nu ramai insarcinata.
frica e frica, dar de exemplu daca tie frica de nu mai poti, pai poti vedea simptomele insarcinarii
adica de exemplu: nu mai vine menstruatia regulat
sunt multe simptome
oricum nu prea ai de ce te ingrijora
nu cred ca vei fi insarcinata sigur! happy