| wAirLeSs a întrebat:

Am 17 ani și mărimea penisului meu este de 16.5-17. Vreau sa știu dacă este o mărime bună si daca o sa mai crească. Sunt perfect sănătos nu am probleme cu viata sexuala din contra este una activa cu acte lungi (30-40 de minute )

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Da, este normala. Atentie! la durata actului sexual. Este cam mare.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Penisul creste pana la varsta de 16 ani, cand inceteaza, chiar daca tu mai poti creste in inaltime pana la 18 sau chiar 20 de ani.
Da-mi voie sa ma indoiesc ca la 17 ani ai avea tu o viata sexuala activa si acte lungi. Poate te cred copilasii de pe aici, dar adultii, in nici un caz.

| wAirLeSs explică (pentru Violleta2022):

Am început de la 15 ani sa fac exerciții pentru a putea controla ejacularea. Bineînțeles ca am avut multa raboare. Am început viata sexuala la 15 ani ( știu prea repede) și la început nu dura asa mult maxim 10 minute. In 2 ani am invatat sa ma controlez sa fiu relaxat sa imi controlez psihicul si uite asa am avut si rezultate. Stai calma ca nu am răbdat 2 ani ca sa îmi spui tu ca nu crezi. Dacă nu crezi ii fix problema ta.

| SalutCeFaceti a răspuns:

E foarte bine, nu ai de ce sa te plangi. Totusi, o sa iti fac putin in ciuda: eu am 14 ani si am penisul de aceeasi marime. In caz ca nu ma crezi, uita-te in intrebarile mele. Toti cei care il au de 16-17 sa raspunda cu o bataie de palma aici (inclusiv tu):?