| georgi_7403 a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa imi incep viata sexuala. Prima partida doare rau? Prietenul meu imi spune sa nu imi fac griji ca o sa aiba el grija de asta. Dar am vrut sa aflu si parerea voastra in legatura cu asta. Eu sunt impreuna cu el de 2 ani si nici acum nu m-am despartit de el pentru ca eu cred ca ne potrivim foarte mult si el la fel. Nu m-a inselat niciodata si nici eu pe el. Si de aceea vreau sa fac acest pas impreuna cu el. Ne iubim foarte mult si ne gandim si la casatorie. Scuze ca am intrat atat in detalii dar intrebarea mea este daca doare prima oara? Asta ar tb. sa se intample vinerea asta la mine pentru ca el vine mereu la mine si imi place foarte mult sa stau cu el.

Răspuns Câştigător
| 211wasgnij a răspuns:

Depinde de fiecare femeie in parte, sunt care acuza o usturime mica, sunt care se bucura de fiecare moment si au parte de excitare.
Luati-o usor, puneti muzica romantica si folositi lubrifiant sexual si n-ar trebui sa fie probleme.
Folositi protectie, nu va doriti o sarcina nepotrivita in acest moment.

5 răspunsuri:
| BGI a răspuns:

Nu stiu cum e la voi fetele, dar eu nu am mai putut sa stau jos 3 zile. straight face Ma gandesc ca si la voi doare ca dracu straight face

| яоxs a răspuns:

Bună. Vârsta minimă de la care o fată işi poate incepe viaţa sexuală fără să aibă risc crescut de cancer de coluterin este de 17 ani jumătate. Deci mai aşteptaţi puţin.

| PufiCiufi a răspuns:

Nu iti recomand scumpa noi fetele suntem foarte naive. Crede-ma ca am avut prietene care au stat si 3 ani cu prietenii lor si sau gandit la casatorie si iubitu a vrut sa o faca si au facut-o si s-au despartit deoarece asta e ce asteptau ei de atat timp. Eu nu stiu ce sa spun dar daca chiar te iubeste poate sa astepte dupa casatorie. E bine sa te pastrezi pura pentru casarorie. Eu nu te sfatuiesc si ai grija de ceea ce faci si de ce alegi! Bafta! O sa ai nevoie si mai gandeste-te si tu si dupa aia sa ii zici ce ai decis si lui!

| dannyelutzu1_6199 a răspuns:

Daca tu simti ca este corect ceea ce vrei sa faci...si daca tu crezi ca este baiatul potrivit dc sa nu o faci numai sa nu-ti para rau la un moment dat in viata. Faci cum crezi tu daca crezi ca esti pregatita.

| blog a răspuns:

Eu nu am avut relatii sexuale, dar o prietena de-a mea mi-a spus ca daca dragostea este reciproca ci puternica nu doare.