| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani, imi place de un baiat de 16 si lui de mine, dar nu stiu, cred ca nu a mai avut pana acum prietena [nu am de gand sa il intreb] si nu stiu cum sa ma port cu el straight faceadica cel putin mi-e frica sa nu gresesc cu ceva si de-aia "nu stiu" sa ma port cu el, sau sa il sperii laughing) asa de felul lui ii un baiat dezghetat, dar am vazut ca atunci cand este cu mine este diferit.parca il linistesc laughing ceva sfaturi cum sa ma port? in special fetele, dar si baietii in situatia mea :-s

Răspuns Câştigător
| ThePunisher a răspuns:

Cel mai bun sfat este sa nu il descurajezi. De exemplu, daca greseste (pentru ca fiind la inceput, e mai stangaci, mai retinut, etc) nu trebuie sa il ridiculizezi. In schimb, daca intr-adevar ai ceva de criticat, spune-o cu calm, si el nu se va simti stingher. In fine, lucrurile de regula vin de la sine, ca nu s-a nascut nimeni invatat. Doar sa nu profiti de el, te rog. Baietii la varsta lui sunt mai sensibili decat ar vrea sa para. Ai rabdare cu el, si o sa vezi ca invata cum sa se poarte cu o fata, mai ales ca ai zis ca e un baiat dezghetat. Spor!

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pai e normal sa fie mai linistit lanag tine pentru ca nu vrea sa faca ceva gresit. SPunei ca iti place de el asa cum e si ca nu vrei sa se schimbe. comportata cu el cum te comporti cu toata lumea happy

| florynna903 a răspuns:

FATA esti nebuna? 16!? gaseste si tu unu dragut de 20 cu experienta pentru ca fetele sunt mult mai mature si nu ai vrea de ex sa te duca la...stiu si eu in parc sau cu bicicleta tongue deci daca e dragut si matur incearca dar daca n lui! u...ii gasesti o pr de 15.

| Plague a răspuns:

Hm, ca baiat te simti super daca te place o fata mai mare, si daca esti mai experimentata iar e ok, doar sa nu il faci sa se simta naspa cu chestii gen "x era mai bun" laughing. Daca e dezghetat, atunci e om ok, nu ai cu ce sa il sperii. Si ai putea sa il intrebi, ca nu musca omul. Daca zice ca nu a mai avut, o sa aiba chiar ceva special cu tine, fiind prima lui, si mai mare; daca zice da, poti sa uiti de grijile astea adolescentine (si fara rost) si sa iti vezi linistita de relatia cu el.

| Diiaaa_3397 a răspuns:

Lol fata esti nebuna? cu unu care na mai avut niciodata prietena rolling on the floor)? sfatul meu ar fi sa-ti gasesti pe altu.

| TFK a răspuns:

[ai te porti calma, vorbesti cu el...smecheria e sa fii calmawinkingwinkingwinking si sa fi haioasa in preajma luiwinkingSucces cu elwinking