| Bobby11 a întrebat:

Am o "prietena" de care imi place foarte mult, dar si ea imi dadea semne ca ma place. Ieri cand am vrut sa o intreb daca vrea sa fie cu mine, am vazut ca era cu unu' cu care se pupa. Am inceput sa plang... tineam foarte mult la ea. Credeti ca mai am vreo sansa? Nu ca as fi narcisist dar toate fetele care il cunosc pe acel baiat mi-au spus ca este urat cu "spume" doar ca are patratele iar eu sunt mai frumusel doar ca sunt pufos, fac Water Polo deci sunt mai solid.
Pur si simplu, nu stiu ce este asa mare diferenta intre mine si el. Toate prietenele mele imi spuneau ca ma port prea frumos cu ea, ieseam cu ea in fiecare zi, ii cumparam flori. credeti ca mai am sanse? sau ma sfatuiti sa o las balta? ps. suntem de aceeasi varsta (15 ani). astept sfaturi. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| M1hai a răspuns:

Omule eu zic sa te resemnezi cu gandul la ea, daca reusesti sa te combini cu ea tot asa o sa faca, o sa se dea la baieti, stiu din propria experienta!

4 răspunsuri:
| AngelBoy a răspuns:

In loc sa apesi acceleratia atunci cand trebuia continuai sa te porti cu ea ca si cu o prientena, nu ca si cu o iubita, bine... ii cumparai flori, dar n-ai insistat pe altceva? o iesire la un restaurant, in ziua de azi fetele nu se uita la cat de bine arati, trebuie sa le demonstrezi ca esti barbat, sa le arati ca esti responsabil si stii sa te descurci, daca tu o tineai numai in flori si complimente ce-ai fi vrut?

| Gabryel123 a răspuns:

Cu tupeu si curaj rezolvi multe mai ales in privinta fetelor, daca o placi chiar asa de mult pe acea fata ar trebui sa prinzi foarte mult curaj si sa ii spui ceea ce simti pentru ea. Un sfat ii poti spune fara nici o rusine deoarece daca ea te refuza mai sunt fete destule si tot iti vei gasi si tu fata pe car eu placi si ea o sa te placa.

| Darius3 a răspuns:

Daca iti place de tipa spune-i in fata tot ce simpti, si daca ea ii place la fel de mult cum zici tu aia insemna ca lar lasa pe celalat tip sa fie cu tine daca nu il lasa atuncea imi pare rau...

| ducules123 a răspuns:

Mda cum a spus si Darius3, daca nu merge asa incearca sa o uiti...