| Ella_4933 a întrebat:

Hei! Ca toate fetele am o problema cu baietii. Sunt indragostita de un baiat si uneori cred ca si el ma place. Noi glumim ca suntem casatoriti si imi acorda mie mai multa atentie decat altor fete. De fel el imbratiseaza fetele dar pe mine ma imbratiseaza de mai multe ori si imbratisarea dureaza mai mult si ma pupa pe obraz si pe alte fete nu. Nu stiu daca sa-l intreb sau nu mi-e frica sa nu stric o prietenie. Eu o sa merg la mare si acolo o sa fie si el si o sa ne mai vedem si m-am gandit sa-i spun acolo. Nu stiu, nu am nici cea mai mica idee si imi este si frica. Ce ma sfatuiti?big grin

4 răspunsuri:
| Iuliana_5129 a răspuns:

Draga sunt fata si iti dau un sfat. Cred ca te place! dar nu ar fi cazul sa il intrebi poate te ei putin de vorba pe tema asta dar nu-l intreba! El e baiat si el ar trebui sa faca primul pas asa ca skumpika ashteapta... Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu. Pa pa si multa multa bafta!

| Amidepsi a răspuns:

Din cate ai spus e destul de evident ca te place.cel mai bine e sa lasi lucrurile sa se intample pur si simplu. daca simti ca il iubesti si vrei sa i-o spui spune-o,poate ca si el se gandeste la acelasi lucru(pentru cadru eu as sugera rasaritul, apusul arata a sfarsit) nu ai cum sa strici prietenia, oricum mai bine asa decat sa ramaneti prieteni si sa te gandesti in fiecare zi cum ar fi fot daca i-ai fi spus atunci.Cine nu risca nu castiga!(sau ceva de genu)bafta!

| EndOfJoke a răspuns:

Frate nu mai suntem pe vremea lu Ceausesculaughing.in ziua de azi mor pe unii cand ii aud:''E baiat lasa-l sa faca el primul pas", dar v-ati gandit ca un baiat apreciaza ca o fata sa faca ea primul pas? Stiu ca suna un pic ciudat si da senzatia ca baiatul este fatalaurolling on the floor, dar pur si simplu poti face un gest pe care sa il uimesti.Cand o sa va intalniti la mare date cu el la vorba dupa care saruta-l si nu ii mai zice nimic sa ramana cu gura cascata.Si dupa aia cu siguranta veti fii mai mult decat prieteni.Bafta multa si sper ca am fost de folos

| paulhatfaludy a răspuns:

Ce zici daca v-ati juca un joc? De exemplu... fazan(sau orice altceva) si cel care pierde, il saruta pe celalalt timp de 5 secunde...P.S asigura-te ca esti buna la jocul respectivlaughing