| Scafaru_Felicia_1993 a întrebat:

Am 18 ani, majoritatea fetelor de virsta mea au deja relatii serioase, un iubit alatu, dar eu nici cum nu pot sa-mi gasesc un om care sa-mi placa cu adevarat, ma simt singura, putie.
am iesit cu mai multi baieti dar nu am gasit nimic special in iei.
ma simt disperata

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ai nici un motiv sa te simti asa, esti foarte in regula.
Faptul ca nu ai gasit pe nimeni care sa-ti placa, inseamna sau ca nu ai cautat sau ca nu ai simtit nevoia, ai avut alte prioritati, te-a interesat scoala, te-au acaparat alte griji si nu ti-a stat gandul la indragosteli si povestioare de dragoste.
Ai crescut si ai inceput sa-ti vezi colegele si prietenele in relatii, trecand perechi pe langa tine, mai greu gasesc timp pentru tine, prefera compania iubitilor si nu a ta si, cumva, te necajeste situatia asta, ai vrea si tu un baiat langa tine, ai senzatia ca prea esti diferita de ceilalti.
Si totusi nu e asa.
Fiecare om are tempo-ul lui biologic, dezvoltarea si maturizarea lui, ca si nevoile proprii, cresc si se dezvolta intr-un mod foarte personal.
Banuiesc ca acum termini liceul, vei merge la facultate sau vei incepe sa lucrezi, vei cunoaste oameni si lucruri noi, in orice cerc te vei afla toti vor fi o noutate pentru tine si tu o noutate pentru ei, asta sa nu uiti.
Si vei vedea ca, intr-o buna, un baiat din preajma ta va incepe sa fie foarte interesat de tine, iar tie, fara sa intelegi cum, iti va placea atentia lui.
Nu te grabi si nu mai fii nelinistita, baiatul care te va iubi te asteapta undeva in viitor cu inima plina de nerabdare!
Fii optimista si bucura-te de fiecare clipa de adolescenta, vor veni si bataile grabite de inima ale iubirii!

14 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Auzi, simplu, nici roma nu s-a construit intr-o zi! si poate ca ceea ce cauti u nu e e prea des intalnit! nu-i nimic! capul sus k ai o intreaga viata in fata! sunt absolut sigur ca-l vei gasi pe fat frumos! numa bine si capu sus da?

| Vrajitor a răspuns:

Heyyy, :* Am doar 18 ani, sunt nebun iubesc si nu am baniiiii big hug Nimeni nu imi sta in drum am soseaua mea doar cu un singur sens ma va duce undevaaaaaa:X

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai răbdare esti mică încă.

| ROB3RT89 a răspuns:

Asa pretentioasa esti de nu gasesti nici unu? Stai linistita, ai destul timp sa-ti gasesti jumatatea. Daca ai iesit cu mia multi baieti, e clar...Fie ai pretenti prea mari fie esti mai diferita de fel.De ce sa te simti disperata, nu e un capat de drum, vei gasi tu pe cineva pe placul tau.

| FesCuDungi a răspuns:

Nu trebuie sa fi disperata! si eu am 20 de ani si nu am gasit inca persoana aceea la care toti viseaza sa ramana cu ea multa vreme. tot ce trebuie sa faci e sa ai rabdare, sa lasi sa vina de la sine astfel de lucruri. poate intr-o buna zi un fat-frumos o sa aiba grija de tinewinking p. s: dupa masini, tramvaie si barbati/femei(depinde de caz) sa nu alergi niciodata! vin altele/altiihee hee

| Rebecca009 a răspuns:

Invata sa scrii! asta pana sa gasesti defectele altora

| CiprianTPU a răspuns:

happy Ai 18 ani, inca esti tinerica, ai timp! La un moment dat vei gasi barbatul care te va face sa te simti cu adevarat femeie. Ai un pic de rabdare! Termini liceul, vine facultatea, vei intalni oameni noi, iti vei crea anturaje noi si poate asa vei gasi si marea ta iubire. Ai timp berechet, eu am 25 de ani am avut destule relatii, mare parte din ele nu au dus nicaieri si ce crezi sunt disperat? Nu! Absolut deloc! Toate lucrurile la timpul lor, incearca sa-ti canalizezi energia pe lucruri mai bune, cum ar fi studiile, de relatii ai timp toata viata. Sa stii ca relatiile la varste fragede, de multe ori mai mult rau provoaca decat bine. Asa ca bucurate de fericirea asta pe care ti-o ofera perioada de adolescenta.

| anonimca54 a răspuns:

Nu ai d ece sa te simti disperata. Esti mai speciala daca nu-ti poti gasi un iubit. Daca nu ai iubit nu inseamna ca ai ceva la tine sau ceva de genu asta. Pur si simplu esti mai atenta la alegerile care le faci.Asat e chiar bine.Nu te complexa cu asta. O sa-ti gasesti un iubit si o sa intelegi de ce pina cum nu-ti gaseai.
Succes :*

| Tataru_Ionut_1991 a răspuns:

Multi inainte, cum zic si ceilalti colegi inca esti tanara, nu incerca sa te implici intr-o relatie serioasa daca stii ca nu merita, observ ca e la moda acum, unii nici nu stiu ce implica o asa zisa relatie serioasa dar o considera astfel.Nu ai dc sa te simti singura gandeste ca ai prieteni multi putin dar ii ai, baiatul pe care il astepti va veni singur, nu trebui sa iti propui gen la ora xxlove struckx in data XXlove struckxlove struckx ma bag intr-o relatie serioasa, nu va merge lucrurile astea vin de la sine nu poti sa ti le impui.
pentru a intalni baietii pe placul tau incearca sa te alaturi diferitelor grupuri, sa iesi la un suc cu iei sa ii cunosti k apoi sa iti dai seama ca te merita.
Disperarea ta are legatura cu celelalte fete care au relatii serioase, ca tu te gandesti ca ai vrea si tu, asta nu e disperare.
intrebare: preferi sa te implici intr-o relatie sperand ca ea va fi serioasa? sau preferi sa astepti un timp pentru a vedea daca se merita.

| Scafaru_Felicia_1993 explică (pentru Tataru_Ionut_1991):

Cinstit sa-ti spun, am vazut muti oameni8, am cunoscut multi oameni, si multi cei incare ma indragostem nu erau demni, dar cei care cu adevarat ma iubiau ii vediam jalnici, dar sinceri, nu stiu nu-mi placeu cum aratau sau atilul lor de viata, nationalitatea tot era o problema.se poate de spus ca sunt idialista, si oamnii la care le plac vad doar minusuri si dezavantaje, mai degraba le caut, poate cainca cred in povesti nu stiu...

| Tataru_Ionut_1991 a răspuns (pentru Scafaru_Felicia_1993):

Incearca sa te vezi pe tine, sa vezi cat de perfecta sau imperfecta esti, incearca sa iti consitentizezi defectele /calitatile fa-ti o analiza persoanala, gasesti pe google modele, ca apoi sa iti dai seama cine esti /ce esti /si ce vrei in felul acesta vei putea face ceva cred eu
ps : esti din republica moldova asa-i?

| helena9206 a răspuns:

Calitatea, e mai importanta decat cantitatea.