| TreiSurori a întrebat:

Am 18 ani si inca sunt virgina, sunt de 7 luni cu prietenul meu.
Imi este frica sa o fac cu el (nu din cauza durerii) cica ca s`ar putea raci de mine si m`ar vrea doar pentru sex.
Are momente cand este foarte rece si indiferent iar altele cand imi aduce cadouri,ma rasfata, imi spune ca ma iubeste si o si arata..doar uneori.
Avem planuri sa plecam in strainatate impreuna la munca, sa locuim impreuna etc. (Ne cunoastem de aproape un an).
O idee va rog?
Thx :*

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Faptul ca e cu tine de 7 luni e dovada clara ca nu te vrea doar pentru sex...nu ti-e clar asta?
Si cum crezi ca poti trece de la a sta cu cineva pentru ca iti place / tii la acea persoana la a o vrea doar pentru sex?
Ce prostie.
Daca totusi comportamentul lui lasa de dorit si ceva in sinea ta te face sa nu vrei sa te culci cu el, inseamna ca trebuie sa iti vezi de viata ta. Ceva nu merge cu el si nici nu va merge.
Si eu sunt de aceeasi parere cu neutrino : fecioria ta nu are nici o legatura cu viitorul relatiei cu el.

18 răspunsuri:
| Sonny1994 a răspuns:

Cred ca incearca sa te influenteze si el putin...si durerea nu se compara cu placerea care isi va face aparitia dupa...

| koopman a răspuns:

Pai ce sa zic, daca tu vrei sa o faci, fa-o, oricum la un moment dat tot o sa o faci, ai incredere in el, poate, viitorul o sa fie cum v-ati propus, uita-te la partea plina a paharului, nu la cea goala.

greece12
| greece12 a răspuns:

Atat timp cat comportamentul lui este perfect si insistenta lui pentru partea sexuala a relatiei voastre,inexistenta,inseamna ca ai langa tine un baiat care te iubeste.
Pana nu te convingi de sentimentele lui, asteapta si nu fa acest pas.
Sa faci dragoste, te uneste si te apropie mult mai mult de omul iubit.
Sa faci sex, te indeparteaza si te desparte.
Asadar, cauta sa faci dragoste.
Ai inteles.
happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ca s-a oprit colegu din vorbit, ca sa pot sa zic si eu ceva...
Stai c-am uitat ce-am vrut sa spun...
A, da!
Deci tu esti sora mai mica a lu fata aia care mi-a raspuns mai devreme, nu?
Ai vazut ce prostii face?
Doamne-fereste!

| CoquineNoire a răspuns:

Ea nu face sex, dar se pozeaza goala sa o vada tot poporul.
asa nu ti-e rusine?
ai la profil un link de facebook cu o pitipoanca, care isi arata tatele, fundul si se pozeaza in diverse ipostaze, asa nu ti-e rusine?
pe de alta parte, sa zicem ca nu e profilul tau de fb, de ce te dai ce nu esti si pui profilul altuia?

| TreiSurori explică (pentru CoquineNoire):

Dupa cum vezi la nickul meu suntem 3 surori, acela este facebook`ul surorii mele mijlocii. E treaba ei ce face si cum face pe unde face cu cine face, eu asteptam raspunsuri la intrebarea mea nu ce face sora mea. Multumesc happy

| TreiSurori explică (pentru anonim_4396):

Da,sunt sora mai mica. Din cate vezi suntem 3 surori, e treaba ei ce face nu ma intereseaza..cum am spus mai jos eu asteptam raspunsuri la intrbarea mea happy

| neutrino a răspuns:

Ideea ta este destul de sanatoasa, dar nu practica. Nu stiu cati ani ai, dar fecioria ta nu are nimic in comun cu viitorul tau alaturi de el.

| neutrino a răspuns (pentru neutrino):

Scuze, am vazut ca ai 18 ani, raspunsul meu ramane acelasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa te mai astepte mult, eu in locul lui tineam si te iubeam pe tine si o faceam cu alta.

| TreiSurori explică (pentru sofisis):

Eram pe TPU si ma uitam la intrebari fara raspuns si tot felul..si era o fata care spunea ca prietenul ei este indiferent, mai rece cu ea dupa ce au facut sex.
Nu voiam sa patesc si eu la fel mai ales ca eu sunt slaba de inger si cred tot ce zboara...
Mereu gasesc lucruri rele in alea bune..asa m`am gandit si eu ca nu statea 7 luni degeaba cu mine.dar ma gandesc ca poate are pe altcineva si sta cu mine atata timp doar pentru ca sa o fac.iar dupa ce o vom fce va deveni rece cu mine.
Baietii sunt foarte perversi in ziua de azi..si sunt perversi cu cine nu trebuie si cine nu merita
Oricum iti dau funda ca oarecum ai dreptate happy

| sofisis a răspuns (pentru TreiSurori):

Deci : chiar daca mai are pe cineva pe langa tine, nu avea de ce sa mai stea si cu tine daca acel altcineva ii dadea deja tot ce il interesa pe el.
Acea fata vorbea de 2 luni, nu de 7. Si chiar daca nu va merge relatia cu el...ce? Ce se poate intampla? Plangi o saptamana -doua si gata. Ce atata tam-tam ca vai... daca ma lasa dupa ce ma dezvirgienaza? Si daca te lasa ce? Crezi ca nu te mai ia altul?
DAR daca nu te simti pregatita si nu simti ca vrei cu adevarat sa i te daruiesti (fara sa iti pese ce se intampla peste 1 zi - pentru ca asta inseamna ca esti pregatita emotional pentru o viata sexuala) NU o face. Dar sa fie motivele bune. Nu frica de parasire. Ci faptul ca nu esti tu acolo inca.Asta e ok si peste motivul asta nu se poate baga NIMENI.
Si in plus, esti o fata tanara, frumoasa, desteapta...de ce nu crezi ca el te vrea pentru ceea ce esti? Ai mai multa incredere in tine!

| agiulia a răspuns:

Mai asteapta o sa iti para rau daca te muti cu el de la 18 ani

| grab a răspuns:

Cand e foarte tandru atunci isi arata si el saracu adevarata fata de temperament melancolic si romantic, si voua va place, nebunatice mici!

Cand e mai rece si mai trist, asta e, suntem barbati! Nu e usor sa joace Rapidu in B, sau sa pui la pariuri si sa stai cu speranta ca triplezi banii pana un bulangiu de arbitru dicteaza 11m in ultimele 10 secunde si aveai toate meciurile beton pe bilet.
Incearca sa intelegi specia barbatilor: noua nu ne sta mintea non stop la dragalasenii, noi suntem vanatori si banditi prin definitie. Da-ne de mancare, faceti sex ca niste zeitze si ne veti avea pe vecie. Vrajeala asta cu flori, cu sf Valentin cu martisor, astea sunt mai putin pretioase decat un bilet la StanleyBet crede-ma pe cuvant!

Te pup!