| angelinthedark a întrebat:

Nu demult prietenul meu mi-a marturisit ca cat timp a fost cu mine i-a placut de mine dar nu m-a iubitsad...noi am fost despartiti apoi iar ne-am impacat, suntem de 3 luni iar impreuna si acum sustine sus si tare ca ma iubeste, ca inainte de a ne desparti cand eram impreuna nu prea ne vedeam des si nu a pus prea mult suflet pentru mine...soc si groazacrying, acum cica ma iubeste din tot sufletul si nu vrea sa ma piarda, adevarul e ca se comporta frumos cu mine, ma suna, ne vedem aproape zilinic si s-a cam obisnuit cu mine, ma respecta, vb frumos cu mine si isi da interesul mai mult ca inainte, inainte aveam o relatie frumoasa dar era mai rece fata de mine si nu prea ma cauta, ne vedeam destul de rar desi stam aproape unu de altul, acum s-a schimbat mult, cel putin asa pare.Acum asta ma pune pe mine in incetitudine, oare ma iubeste acum sau si acum ma minte? Asa cum m-a mintit atuncisad, acum se arata foarte iubitor si tandru, nu poate o zi fara mine, dar e posibil ca o persoana cu care ai fost sa nu te iubeasca decat sa te placa, dar apoi sa ajunga sa te iubeasca?

Răspuns Câştigător
| sclifos a răspuns:

Da e adevarat, e posibil asa ceva, eu chiar sunt exemplu, sincer iti spun, eu tot eram la fel ca nu puteam o zi fara ea, doar ca eu constientizam ca asta la mine nu va fi pentru mult timp indelungat, asta e doar o atraktzie foarte imensa si lui intr-adevar la moment ii place de tine si te iubeste la moment f mult, dar nu sunt sigur ca asta va fi si pe viitorul indelungat, pentru ca eu sunt la fel si gandesc asa la fel, dar atita timp cit el te iubeste fii si tu fericita, numai vezi fii atenta sa nu te indragostesti de el prea tare, sa nu suferi pe urma prea mult, va fi ceva normal daca va veti desparti peste un timp, pentru ca viata merge inainte, si lumea din jurul tau se tot schimba cu timpul ce tot trece, asa ca asta e realitate, tu poti sa incerci, pentru ca daca nu va fi el acum care la sfirsitul relatsiei voastre te va face sa suferi, va fi altul, tu alegi, oricum sa fii sugura ca pina la urma tot vei ramine cu unul si vei avea familia ta, cei al tau, e pus deoparte fii sugura de asta! succese!

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E dureros pentru o fata sa auda asta, dar macar a fost sincer si asta e bine.
Nu cred ca a vrut sa te raneasca marturisindu-ti asta!
Oricum, vorbeste cu el si pune-i intrebari gen: de ce nu puteai sa ma iubesti atunci, ce e acum diferit la mine la noi, etc... daca se balbaie sau nu stie ce sa spuna iti vei da seama cum e el de fapt!winking

| Barajag a răspuns:

Si-a dat seama ca tu reprezinti ceva important in viata lui.Nu trebuie sa te mai gandesti la ce a fost inainte, daca te-a iubit, daca te-a placut, cel mai mult conteaza prezentul pe care il traiti voi amandoi. Ce anume? Iubirea voastra.Asadar lasa incertitudinile si mergeti inainte, viata este frumoasahappyBafta!

| roxynutza a răspuns:

Cand nu te-a iubit a fost sincer cu tine si ti-a zis un lucru de admirat stiu ca te doare insa incearca...cand a fost confuz ti-a zis.Acum a vazut cum este fara tine si a vazut ca nu poate sta fara tine :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"incertitudinea" si ale tineretii valuri!
In dragoste, orice este posibil...
Reciteste textul si vezi daca nu cumva ti-ai raspuns singura la intrebare.