| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani, sunt virgin, am o iubita la care tin foarte mult si o iubesc, si as vrea sa fiu pregatit mereu daca aceasta va dori sa facem dragoste. Ce prezervative recomandati, pentru prima oara? Durex Performa ar fi bune? Apreciez parerea oricui imi raspunde la intrebare si a trecut prin asa ceva, eventual sa-mi dea cateva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Sfatul meu este daca o faceti, sa fie mereu protejat. Adica cu prezervativ.
In al doilea rand, Durex mi se pare marca de prezervative cele mai bune. Vezi ca sunt cele pe albastru, nu mai stiu cum le zice. Alea au si un pic de lubrifiant.
In al treilea rand, ai grija de fata si ai grija sa creezi o atmosfera speciala pentru acel moment. happy Orice alta intrebare este binevenita.

| wannabe a răspuns (pentru catthshshshs):

La cele pe albastru te refereai la durex extra safe : http://www.durex.com/ro-RO/Products/Condoms/Pages/ExtraSafe.aspx?

| catthshshshs a răspuns (pentru wannabe):

Da, ala este.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Durex, durex: parca va hipnotizat marca lor, iti zic eu ca prezervativele de calitate au intr-un coltisor al cutiutei simbolul CE (comunitatea europeana) si aia inseamna ca a trecut un control de calitate, asa nu reprezinta riscul de a se rupe. Chiar daca 1 la 100 se mai rupe e normal.

| bunica18 a răspuns:

Daca vrei sa fii cu adevarat pregatit, cumpara-i un inel si cereti binecuvintarea bisericii pentru dragostea voastra...mai pregatit decit asta nu poti fi-winking

| Borfash a răspuns:

Entran forte, foloseste cu incredere!