| Denisapop123 a întrebat:

Am 19 ani si încă nu am făcut -o. Am așteptat până la 18 fiindcă îmi respect părinți si acum eu sunt pregătită să o fac. Sunt împreună cu iubitul meu de 6 luni si îl iubesc. Este bine dacă facem acest lucru acum, sau ar trebui sa mai așteptăm? Si el si eu suntem pregătiți, si sunt sigură că ne vom simți minunat, însă nu sunt sigură ce sa fac. Sfaturi?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si de ce vrei sa ia niste necunoscuti decizia asta pentru tine ca nu inteleg?

| Violleta2022 a răspuns:

Folositi prezervativul la absolut toate partidele sexuale, pus inca de la inceputul partidei si bucurati-va de sex!

| Hammurabi a răspuns:

Dacă sunteţi deja pregătiţi, ce mai aşteptaţi?
Treceți la treabă, că doar n-o fi vreo lansare de navetă spațială NASA. laughing

| HazelEyes77 a răspuns:

E vorba de corpul tau aici...numai tu poti decide daca e cazul sau nu sa faci pasul asta. Daca il iubesti si e reciproc atunci nu vad ce v ar impiedica sa va bucurati si de partea fizica normala intr o relatie de cuplu.

| Endoryus a răspuns:

Ai grija sa nu ramai cu burta pana la gura.

| Alicezzz a răspuns:

Asta decizi doar tu cand vrei sa iti incepi viata sexuala si cu cine, daca tu te simti iubita si respectata de el si crezi ca el este cel care te merita atunci spor la treaba. happy

| nobodynowhere a răspuns:

Am citit comentariile de mai jos si..mh. Nu stiu ce sa zic despre ele, dar eu nu am folosit niciodata prezervativ. (Sunt barbat)
Am incercat dar nu ne-a placut deloc si am renuntat la el.
Eu iti recomand, in primul rand, sa nu te grabesti, pentru ca ceea ce simti tu, crede-ma pe cuvant, nu este iubirea reala, ci un zid de inceput al iubirii. Nu te grabii. Daca esti cu el in pat si involuntar ajungeti la excitare, atingeri si mangaieri si atunci simti ca merge, atunci fa acest pas, dar nu anticipa SEX-ul, pentru ca nu este o jucarie.
Eu iti recomand sa eviti perioadele tale fertile, incearca sa faci sex, oricum este el, cand nu esti fertila. Eu asa am facut, de fiecare data, si nu s-a pus problema unei sarcini.
Sanatate si intelepciune.